ارزش بازار فرابورس 18 هزار میلیارد ریال افزایش یافت

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم اقتصادی

رئیس اداره عملیات بازار فرابورس ایران با اشاره به استقبال گسترده معامله‌گران حقیقی از عرضه اولیه سهام فولاد هرمزگان جنوب، گفت: ارزش بازار فرابورس با این عرضه به رقم 980 هزار میلیارد ریال رسید.

بهنام محسنی با اشاره به عرضه اولیه پنج درصد از سهام شرکت فولاد هرمزگان جنوب به قیمت 1200 ریال در روز جاری گفت: خرید و فروش 750 میلیون سهم از سهام فولاد هرمزگان به ارزش 900 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص داد و از 63 هزار دفعه معامله، 35 هزار دفعه معامله مربوط به نماد هرمز بود.

به گفته او ، ارزش بازار فرابورس با عرضه فولاد هرمزگان جنوب، 18 هزار میلیارد ریال افزایش یافت و به رقم 98 هزار میلیارد ریال رسید.

محسنی به خرید سهم هرمز توسط 19 هزار و 928 کاربر آنلاین اشاره کرد و گفت: همچنین بخش دیگری از تقاضای افراد حقیقی از طریق ایستگاه‌های کارگزاری انجام شده است.

رئیس اداره عملیات بازار فرابورس ایران افزود: امروز یک میلیارد و 621 میلیون ورقه بهادار به ارزش دو هزار و 650 میلیارد ریال در فرابورس معامله شد و شاخص کل با افزایش 2.5 واحدی به رقم 773 واحد رسید.

او در خصوص جلسات معارفه برخی شرکت‌ها و احتمال عرضه اولیه آنها اظهار داشت: برگزاری جلسات معارفه شرکت‌ها و فرآیند تکمیل اطلاعات آنها از طریق سایت کدال، همگی تنها در راستای آماده‌سازی شرکت‌ها برای عرضه اولیه است و به معنای اعلام فرابورس بر مبنای عرضه اولیه نیست.

رئیس اداره عملیات بازار فرابورس ایران ادامه داد: عرضه‌ها متناسب با شرایط بازار صورت می‌گیرد و در صورت آماده نبودن بازار، عرضه‌ها حتی در صورت آمادگی کامل شرکت‌ها انجام نمی‌شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم فرابورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب