سهامداران بورس و مسئولان دقت کنند

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

 یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه فضای فعلی بورس ناشی از جو روانی مذاکرات هسته ای است، خواسته‌هایی از سهامداران و مسئولان بازار سرمایه مطرح کرد.

شاهین شایان آرانی-کارشناس ارشد بازار سرمایه – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، وضعیت فعلی بورس را مورد توجه قرار داد و گفت: نتیجه مذاکرات هسته ای و بیانیه لوزان روحیه ی مثبتی به فضای کسب و کار به خصوص بازار سرمایه تزریق کرده ولی باید مواظب بود تا این پدیده مثبت روانی به جو هیجانی در بازار و شکل گیری حباب تبدیل نشود.

وی افزود:همین که ایجاد جو روانی مثبت باعث شده تا پول جدید وارد بازار سرمایه شود، خوب است ولی سهامداران خرد حتما باید با دقت و مطالعه شرکتها را بررسی کرده و در سهام آنها سرمایه گذاری کنند و اسیر جو روانی نشوند.

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: از سوی دیگر مسئولان بازار سرمایه نیز باید دقت کنند تا از حبابی شدن بازار و هیجانی شدن آن جلوگیری کنند به طوری که مسئولان باید با آگاهی نسبت به بازار سرمایه صحبت کنند و سرمایه گذاران و مردم را از ریسک ها و فراز و نشیب های موجود در بازار سرمایه آگاه کنند تا سرمایه گذاران تحت تاثیر جو روانی قرار نگیرند.

شایان فضای فعلی بورس را غیر واقعی و روانی دانست و تصیریح کرد: در حال حاضر فضای فعلی بورس مثبت است، اما این فضا روانی بوده و غیر واقعی است زیرا اتفاق تازه ای در اقتصاد کشور رخ نداده و سودآوری شرکتها افزایش پیدا نکرده است. لذا فضای کنونی بازار سرمایه تحت تاثیر انتظارات و سودهای آتی شرکتها در آینده است که ممکن است این انتظارات محقق شود یا نه. این در حالی است که با توجه به فضای مثبت مذاکرات احتمال تحقق آن بیشتر از گذشته است ولی همچنان ممکن است رخ ندهد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در حال حاضر اگر توافق هسته ای در تیر ماه به امضا برسد انتظارات مثبت تری در بازار مشاهده خواهد شد، اما این انتظارات در حد معقول خود اشکالی ندارد زیرا در حالت خوش بینانه، رفع تحریم ها و تبدیل آن به سودآوری شرکتها به یکسال زمان نیاز دارد لذا این رشد باید پایدار و مثبت باشد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب