ورود موج دوم نقدینگی به بازار سرمایه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار سرمایه ایران

کسب سود سهامداران به واسطه اثرات ناشی از رفع تحریم ها و مثبت شدن بازار موجب ورود موج دوم از نقدینگی تازه به بازار سرمایه می شود که با این اتفاق می توان شرایط سودآورتری را برای بازار سرمایه متصور بود.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)؛ محمد کفاش پنجه شاهی، مدیرعامل کارگزاری کالا سپهر با اشاره به اینکه با بیانیه ای که بین ایران و گروه 1+5 منتشر شده، ریسک های سیاسی اثر گذار در بازار از بین رفته است، گفت: همزمان با تحریم بخش های زیادی از جمله بانکی ها؛ خودرویی ها و شرکت های تجهیزاتی دچار رکود شدند به این معنا که بانک ها با هزینه نقل و انتقال مواجه شدند و طرح های توسعه ای شرکت هایی که مواد اولیه خود را وارد می کردند متضرر شدند.

وی افزود: بورس به عنوان خط مقدم اقتصاد کشور که تعداد زیادی شرکت در آن حضور دارند نیز از این موضوع تاثیر گرفت و هر چند که برخی از افت قیمت ها توجیه نداشت، اما اثر روانی حاکم بر بازار و نگرانی سهامداران از به نتیجه نرسیدن مذاکرات سبب شد بیشتر به سمت فروش بروند تا خرید .

مدیرعامل کارگزاری کالا سپهر با تاکید بر اینکه با اعلام بیانیه مشترک ایران و 1+5 خیال سرمایه گذاران و سهامداران راحت شده است، تصریح کرد: سهامداران با مثبت شدن بازار و جو روانی مثبت ایجاد شده به خرید روی آورده اند و ورود این پول در بازار یک گام روبه جلو برای بورس است و منجر به سود سهامداران می شود.

کفاش خاطرنشان کرد: این کسب سود سهامداران منجر به ورود موج دوم نقدینگی تازه به بازار سرمایه می شود که با این اتفاق می توان شرایط سودآورتری را برای بازار سرمایه متصور بود.

وی در ادامه با اشاره به امضای توافق نهایی در تیرماه سالجاری گفت: نتایج مثبت حاصل از توافق نامه نهایی روند مثبت بلندمدتی رادر بورس پدید می آورد و در برآیند کلی می توان انتظار رشد پلکانی و با آرامش؛ اما پرحجم را از بورس انتظار داشت.

به گفته وی در صورتی که بازار با افزایش حجم معاملات روبرو شود این فرصت به وجود خواهد آمد که سهامداران نسبت به اصلاح پرتفوی خود اقدام کنند.

کفاش افزود: رفع تحریمها و اثرات مثبت ناشی از آن بر بازار در صورتی که با کاهش نرخ سود بانکی همراه شود به مراتب رشد بیشتری را نصیب سرمایه گذاران در بورس خواهد کرد و می تواند سبب شود تا سرمایه گذاری ها به سمت بورس حرکت کند.

به گفته وی کاهش هزینه سرمایه گذاری و ریسک های موجود در بازار از جمله ریسک سیاسی عامل مهمی در استقبال سرمایه گذاران از این بازار خواهد بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار بورس تهران, اخبار مهم بورس, مهمترین اخبار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب