طلب ۱۰۰۰ میلیارد تومانی کچاد از فولادسازان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار معادن سنگ اهن

به گزارش بورسینس به نقل از ماین نیوز، غلامحسین شیری علی آبادی با اشاره به طلب 1000 میلیارد تومانی معدن چادرملو از فولادسازان، گفت: متاسفانه اخباری مبنی بر اینکه معدن سنگ آهن چادرملو حدود 1000 میلیارد تومان از فولادسازان طلب دارد و آنها توان پرداخت این بدهی را ندارند به گوش می رسد. این اخبار هم برای معدن و هم برای فولادسازان نگران کننده است و بیانگر آن است که کشور دچار رکود اقتصادی شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مذاکرات هسته ای و بیانیه ای که در این مورد صادر شده است، گفت: امیداواریم که امسال نقطه پایان رکود در کشورمان باشد و با چرخیدن چرخهای اقتصادی به خصوص در بخش های عمرانی، تولیدات فولادسازان به فروش برسد.

وی با اشاره به بدهی ناشی از بهره مالکانه معدن چادرملو گفت: اینکه معدن قصد ندارد این بدهی را بپردازد درست نیست بلکه گره اقتصادی که باعث رکود شده، توان را از معدن چادرملو گرفته است.

شیری با اشاره به نامگذاری سال 94 از سوی مقام معظم رهبری گفت: ایشان همدلی و همزبانی را مطرح کرده اند. بنا براین در سال همدلی و همزبانی مسوولان باید مشکلات معدن چادرملو را درک کنند و هنگامی که توان مالی این معدن از سوی فولادسازان بلوکه شده است، دولت نباید معدن را برای دریافت مطالباتش تحت فشار قرار دهد.

وی با اعلام اینکه دولت می تواند طلب چادرملو را استمهال کند، گفت: بهره مالکانه یک طلب ملی است و دولت می تواند ضمن اینکه خود را طلبکار بداند، این طلب را به صورت اقساط و به نوعی دریافت کند که معدن دچار مشکل نشود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بودجه عمرانی سال 94 گفت: متاسفانه میزان بودجه عمرانی کشور نسبت به سال گذشته افزایش نیافته و نمی توانیم امیدوار باشیم که یک باره صنعت ساخت وساز رونق بگیرد و فولادسازان تولیداتشان را به فروش برسانند و بدهی چادرملو را بدهند. اما اگر تخصیص بودجه بیشتر شود، می توان امیدوار بود که صنعت ساخت و ساز کشور رونق بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه مجلس آمادگی حمایت از معدن چادرملو را دارد، گفت: مجلس آماده حمایت از همه دستگاه‌هایی است که باعث اشتغالزایی و گردش مالی کشور هستند و چادرملو نیز یکی از این موارد است.

شیری تاکید کرد: اگر قرار باشد به معادن فشار بیهوده بیاوریم و مشکلات آنان را درک نکنیم، همین مشکل باقیمانده باعث بحران و تعطیلی آنها می شود و این را هرگز نمی خواهیم.

وی با تاکید بر اینکه بهره مالکانه جزو دیون چادرملو باقی می ماند، گفت: هرگز نمی گوییم که این طلب فراموش شود اما تاکید ما بر این است که با فشار بیهوده بر مدیریت این معدن، باعث بحران زایی نشویم و یک بنگاه اقتصادی اشتغالزا را با دست خودمان مشکل دار نکنیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم معادن, کچاد

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب