رشد بازار سرمایه و ایجاد بازاری با ثبات در هفته های آتی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
افزایش سرمایه بانک شهر

با توجه به پیش نگر بودن بازارهای مالی، انجام توافق میان ایران و 1+5 و همچنین صدور بیانیه پیرو آن از لحاظ روانی بر بازار سرمایه اثرگذار بوده و رشد شاخص را در پی داشته و دارد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، قاسم نیکجو، تحلیلگر اقتصادی بازار سرمایه با اشاره به اعلام بیانیه مشترک ایران و کشورهای 1+5 در پایان مذاکرات لوزان تصریح کرد: انتظار بازار از توافق حاصل شده آن است که رشد اقتصادی را به ارمغان بیاورد و بازار سرمایه نیز از این رشد بی نصیب نخواهد بود.

وی افزود: بخش قابل توجهی از افت بازار سرمایه مربوط به ابهامات مذاکرات هسته ای بوده است به این معنا که تیره شدن دور نمای مذاکرات هسته ای در سالهای گذشته و تشدید فضای رکودی حاکم بر اقتصاد موجب شد تا فعالان بازار سرمایه با توجه به آینده نامعلوم بازار دست از سرمایه گذاری در بازار سرمایه بکشند.

وی افزود: با این وجود فعالیت کنشگران اقتصادی عامل مهمی در رکود اقتصادی کشور به ویژه بازارسرمایه به شمار می رفت و میتوان گفت از جمله عوامل غیرمستقیم اثرگذار در افت بازار نامعلوم بودن نتیجه توافقات هسته ای بوده است.

این تحلیلگر بازار سرمایه افزود: اثرات واقعی تر توافق هسته ای و تغییر و تحولات اساسی حاصل از آن در آینده رخ خواهد داد که مهمترین آن حضور آن در WTO و چرخه تولید جهانی خواهد بود.

به گفته نیکجو اثرات مثبت بلند مدت این توافقات نتیجه به مراتب واقعی تر و ملموس تری در رشد اقتصاد کشور و به ویژه بازارسرمایه خواهد داشت.

این تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه این توافق پیش نیاز رشد بازارهای اقتصادی کشور است، خاطرنشان کرد: در کنار این پیش نیاز، شرط لازم و کافی رفع مشکلات اقتصادی کشور به اصلاح زیر ساختهای اقتصادی و تغییر مالکیت در اقتصاد ایران به بخش خصوصی و همچنین انجام توافق هسته ای باز می گردد .

به گفته وی توافق هسته ای عامل مهمی برای خروج اقتصاد ایران از انزوا است.

این تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه اثرات کوتاه مدت این توافق در بازارهای مالی قابل مشاهده خواهد بود، تصریح کرد: از آنجایی که بازارهای مالی پیش نگر هستند و آینده را در خود هضم می کنند بنابراین انجام چنین توافقی و صدور بیانیه پیرو آن از لحاظ روانی بر بازار سرمایه اثرگذار است و رشد شاخص را در پی داشته و دارد.

نیکجو با در نظر گرفتن تاثیرات توافق حاصله بازار مثبتی را در روزهای آتی پیش بینی کرد و افزود: بازار سرمایه در هفته های پیش رو و در بازه زمانی بلند مدت بازار با ثباتی خواهد بود و این رشد می تواند در بلند مدت شیب ملایم را با خود داشته باشد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ادامه دار بودن رونق بورس, رشد شاخص بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب