توصیه یک فعال بازار سرمایه در حال و هوای این روزهای بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

 یک فعال بازار سرمایه روند فعلی بورس را طبیعی دانست و از سهامداران خواست تا از فروش سهام خود خودداری کنند.

فردین آقابزرگی- مدیرعامل کارگزاری بانک آینده- در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، علت ریزش بورس را مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر شرایط فعلی بازار سرمایه طبیعی بوده و نوسان جزء اجتناب‌ناپذیر بورس است، زیرا از ابتدای سال تاکنون بازار سرمایه طی 10 روز کاری بازدهی 13 درصدی را نصیب سهامداران کرده که این میزان در مقایسه با زیان 20 درصدی بورس در سال گذشته بسیار مطلوب است.

وی افزود: اگر انتظار داشته باشیم که بورس تهران با شیب تندی به مسیر خود ادامه دهد، به جایی می‌رسیم که نگرانی در بازار ایجاد می‌شود، بنابراین با رعایت موازین و اصولی که در فضای بورس تجربه شده است، اگر روزانه با افزایش 2000 واحدی شاخص بورس مواجه هستیم طبیعی است که روزانه با کاهش 500 واحدی نیز مواجه شویم.

آقابزرگی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی جای نگرانی در بورس وجود ندارد،تصریح کرد:در حال حاضر بازار سرمایه به جایگاه واقعی خود نزدیک می‌شود و جای نگرانی در بازار وجود ندارد.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با بیان این‌که حرکت بورس باید با شیب ملایم همراه باشد، خاطر‌نشان کرد: قضاوت برخی فعالان بازار سرمایه مبنی بر اینکه با توافق اولیه هسته‌ای، شرایط بهبود می‌یابد، خوش‌بینانه‌ است به‌طوری که به گفته ی وزیر اقتصاد حتی با لغو کامل تحریم‌ها نیز نباید انتظار داشت که مشکلات اقتصادی کشور به سرعت برطرف شود.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: چشم‌انداز رسیدن به توافق نهایی و رفع تحریم‌ها در فضای بورس تاثیر‌گذار است ولی سرعت شکل‌گیری شیب مثبت بورس، هرازگاهی به اصلاح نیاز دارد بنابراین رفتارهای بسیار هیجانی سهامداران در روزهای اولیه سال، در حال اصلاح شدن است.

آقابزرگی اضافه کرد:بعد از مشخص شدن موازین کشور در پرونده هسته ای، لازم است فعالان بازار سرمایه با تعمق بیشتر به فعل و انفعالات وزن دهند و نباید انتظار داشته باشند که بورس تهران در کوتاه مدت از رکود خارج می شود.

این کارگزار بورس با بیان این‌که وضعیت فعلی بورس بهبود پیدا می کند، تاکید کرد: مطمئنا روند مثبت به بورس تهران بر می گردد اما نه با شیب تند ابتدای سال. لذا سهامداران هیچ دغدغه و اصراری برای فروش سهام خود نداشته باشند.

آقابزرگی به عرضه‌های اولیه اشاره کرد و گفت: افزایش عرضه‌های اولیه در ابتدای سال واکنش مثبت و رسمی سازمان بورس به افزایش تقاضا در بازار سرمایه بود به‌طوری که تاکنون سابقه نداشته است که در روزهای ابتدایی سال با این سرعت سهام شرکت‌ها عرضه شود.

وی تصریح کرد: بنابراین این تصمیم نشان می‌دهد که سازمان بورس قصد دارد عرضه و تقاضای موجود در بازار را کنترل کرده و از جو هیجانی بورس جلوگیری کند این در حالی است که برخی از سهامداران از عرضه‌های اولیه ناراضی بودند اما سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر تصمیم گرفته است که به تقاضای موجود در بازار پاسخ دهد که این تصمیم بسیار مناسبی در وضعیت بورس بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم بورس, رونق بازار سهام

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب