زمان عرضه اولیه مبین براساس کشش بازار

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
پتروشیمی مبین

روز گذشته، مراسم معارفه عرضه 5 درصدی سهام شرکت پتروشیمی مبین به عنوان چهارصد و نودمین شرکت پذیرفته شده در بازار بورس با نماد “مبین” با حضور رئیس امور مالی، اعضا هیات مدیره “مبین”، مدیر مالی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و نیز معاون ناشران و امور اعضاء شرکت بورس برگزار شد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار بورس نیوز، عضو هیأت مدیره و رییس امور مالی شرکت پتروشیمی مبین در خصوص اهداف و برنامه های شرکت فوق اظهار داشت: تولید برق، بخار، انواع آب های صنعتی، آب خنک کننده مدار باز و مدار بسته، هوای سرویس، هوای ابزار دقیق، اکسیژن و نیتروژن از جمله برنامه های مهم “مبین” در راستای فعالیت خود می باشد.

براساس این گزارش، قراردادهای پتروشیمی مبین با 11 مشتری ثابت به مدت 25 ساله برنامه ریزی شده است این در حالی است که شرکت پتروشیمی مبین با سرمایه ۱۴ هزار و ۲۵۲ میلیارد ریالی برای سال مالی ۹۳ رقم ۵۳۸ ریال و برای سال مالی ۱۳۹۴ رقم ۶۷۱ ریال سود پیش بینی کرده و عملکرد واقعی شرکت در سال ۹۲ نیز رقم ۴۵۹ ریال سود بوده است.

این گزارش می افزاید: صورت حساب سود و زیان پیش‌بینی شده ناخالص “مبین” برای سال منتهی به 29 اسفند 94 مبلغ هزار و 59 میلیارد تومان و عملکرد پیش‌بینی سال 93 مبلغ 893 میلیارد و 379 میلیون تومان و عملکرد واقعی 92 نیز 730 میلیارد و 709 میلیون تومان برآورد شده است.

در ادامه جلسه، مصطفی مالمیر، معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران درباره زمان عرضه سهام شرکت پتروشیمی مبین یادآور شد: با وجود صحبت های اولیه و مقدمات انجام کار، فعلاً زمان مشخصی برای این عرضه مشخص نشده، اما قطعاً در صورت کشش بازار با رویکرد حفظ منافع سهامدار عمده عرضه مذکور انجام می شود.

لازم به ذکر است، در مراسم معارفه شرکت پتروشیمی مبین، مدیر عامل شرکت فوق نیز به دلیل مأموریت خارج از کشور در جلسه حضور نداشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پتروشیمی مبین, عرضه اولیه مبین

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب