صنعت بیمه بهترین نافع لغو تحریم ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
صنعت بیمه

پس از توافق ابتدایی ایران با قدرت های هسته ای بر سر برنامه هسته ای این کشور اکنون می توان گفت که صنعت بیمه یکی از صنایعی است که از لغو تحریم ها بهترین سود را می برد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به نقل از “ایشا اینشورنس ریویو”، در این گزارش آمده است که صنعت بیمه امارات متحده عربی یکی از بخش هایی است که از لغو تحریم های بین المللی وضع شده علیه ایران، بیشترین منفعت را می برد البته اگر دولت ایران و قدرت های بزرگ جهان تا پایان ماه ژوئن به توافق نهایی دست یابند.

همچنین دیگر بخش های اقتصادی امارت متحده عربی از جمله بانکداری، خرده فروشی و بخش های دیگر تجاری نیز از لغو تحریم ها منفعت خواهند برد.

“ماسیمو فالسیونی” یکی از کارشناسان اقتصادی و بیمه به “گالف نیوز” گفت که تمامی تحرکات در بخش کشتیرانی از تغییر کانال های رسمی صورت می گیرد و با لغو تحریم های بین المللی علیه ایران کشورهای منطقه به ویژه صنعت بیمه با شرایط بهتری رو به رو خواهند شد.

به گفته او، امارت متحده از لغو تحریم ها به طور مستقیم بهره می برد چراکه تجار اروپایی که خواهان سرمایه گذاری در ایران در آینده نزدیک هستند، هم اکنون در دوبی دفاتری را تاسیس کرده اند.

مقامات ایرانی نیز بر این باورند که پیامد منفی و اثرات نامطلوب تحریم صنعت بیمه، عدم انتقال ظرفیت ریسک های بزرگ به شرکت های بیمه اتکایی خارجی بود، ریسک هایی که بازار بیمه اتکایی داخل کشور ظرفیت پذیرش آنها را ندارد و از سوی دیگر در همان اوایل تصویب تحریم ها، باشگاه های بین المللی از پذیرش پوشش های ناوگان کشتی های حمل کالا و نفت ایران خودداری کردند و این تحریم ها موجب نگاه به درون و واگذاری ریسک های مورد اشاره به شرکت های داخلی شد که به طور حتم در برخی از ریسک ها سرمایه شرکت های داخلی تکافو نمی کند.

لغو تحریم بین المللی صنعت بیمه ایران، به طور حتم موجب رونق و توانمندی صنعت بیمه این کشور به دلیل برخورداری از پشتیبانی اتکایی و توزیع بین المللی ریسک های بزرگ و مازاد بر ظرفیت می شود و با رونق اقتصادی، بازار بیمه ایران به عنوان یک رکن مهم اقتصاد کشور با رونق رو به رو خواهد شد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار صنعت بیمه ایران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب