صنعت سیمان درخواست افزایش ۱۷ درصدی قیمت داد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم سیمان

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ درصد از هزینه های تولید سیمان افزایش یافته است، گفت:با توجه به این بخشنامه معاون اول درخواست افزایش قیمت خود را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کرده‌ایم.

عبدالرضا شیخان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه براساس بخشنامه معاون اول رئیس جمهور هر واحدی که متقاضی افزایش قیمت محصولات است باید مصوبه کارگروه تخصصی ستاد تنظیم بازار را اخذ کند، اظهارداشت: صنعت سیمان هم  با توجه به این بخشنامه درخواست افزایش قیمت خود را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کرده است.

وی با اعلام اینکه بعد از بررسی وزارت صنعت این درخواست در درستور کار کارگروه ستاد تنظیم بازار قرار می‌گیرد، افزود: امیدوارم با مساعدت مسئولین و در نظر گرفتن شرایط صنعت سیمان این افزایش قیمت تصویب شود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اضافه کرد: در حال حاضر 20 درصد از هزینه‌های تولید سیمان افزایش یافته و این موضوع در کنار افزایش نرخ دستمزد مشکلاتی را برای واحدهای تولیدی به وجود اورده است.

وی با تأکید براینکه ما برای حفظ موجودیت صنعت سیمان درخواست افزایش قیمت‌ها را داده ایم، تصریح کرد: هم اکنون قیمت هر تن سیمان در درب کارخانه 100 هزار تومان است که ما پیشنهاد کردیم 17 درصد افزایش پیدا کرده و به رقم 117 تومان برسد.

شیخان با اشاره به اینکه این میزان افزایش، تأثیر یک درصدی را بر قیمت ساخت و ساز خواهد داشت،گفت: در هر متر مربع ساختمان حداکثر 150 کیلوگرم سیمان استفاده می شود که این موضوع نشان از آن دارد که تأثیر 17 درصدی قیمت این سیمان تأثیرات چندانی بر قیمت ساخت و سازها نخواهد گذاشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار سیمانی های بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب