روش فعالیت صندوق های با درآمد ثابت / کسب بازدهی بیش از نرخ سود بانکی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت ها

صندوق سرمایه گذاری کارآفرین با درآمد ثابت در حالی پرداخت سود یکساله 24 درصد را به سرمایه گذاران خود وعده داده که به نظر می رسد این امر برخلاف صحبت های موجود مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی و نیز اعلام بانک ها جهت پرداخت سود یکساله 22 درصدی باشد.

در همین ارتباط، مدیر سرمایه گذاری های صندوق سرمایه گذاری کارآفرین در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: شرکت کارگزاری بانک کارآفرین دارای چهار صندوق سرمایه گذاری است. بطوریکه دو صندوق با نام کارآفرین و نیز آرمان کارآفرین با درآمد ثابت هستند و بازدهی ثابتی را به سرمایه گذاران اعطا می کنند و در مقابل دو صندوق با نام آرمان کارآفرین و شاخص کارآفرین در سهام شرکت های بورسی سرمایه گذاری می کنند.

عزت اله صیادنیا طیبی افزود: بازدهی صندوق شاخصی کارآفرین همبستگی زیادی با بازدهی شاخص کل بورس دارد، بطوریکه شاخص کل در حالی بازدهی منفی 21 درصدی را طی سال گذشته به ثبت رسانده که این صندوق نیز به میزان مذکور بازدهی محقق کرده است. همچنین بازدهی صندوق همچون شاخص کل از ابتدای امسال تا روز گذشته مثبت 10 درصد محاسبه می شود.

علاوه بر این، دو صندوق با درآمد ثابت کارآفرین با دارایی 380 میلیارد تومانی و نیز آرمان کارآفرین با دارایی 280 میلیارد تومانی به گونه ای مدیریت می شوند که ریسک کمتر در مقابل بازدهی ثابت را به سرمایه گذاران اعطا کنند و از این رو سرمایه گذاران ریسک گریز اقدام به تزریق نقدینگی در این صندوق ها می کنند.

وی به ساز و کار صندوق های با درآمد ثابت اشاره کرد و اظهار داشت: ترکیب سبد این صندوق ها به گونه ای است که از سپرده های بانکی کمتر استفاده شده و بیشتر در حوزه خرید و فروش اوراق مشارکت سرمایه گذاری می شود. براین اساس، صندوق با بازار گردان هایی همچون شرکت های تأمین سرمایه همکاری می کند و با خرید و فروش اوراق از بازار گردان ها به صورت غیر مستقیم بازارگردانی می کند و قسمتی از کارمزد بازار گردان ها را که در حدود 28 درصد محاسبه می شود، به صورت درآمد کسب می نماید.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه افزود: با توجه به اینکه بخش عمده ای از سرمایه گذاری ها در بخش اوراق مشارکت صورت می پذیرد و درآمدهای صندوق های با درآمد ثابت از این محل کسب می شود، می توان گفت بازدهی صندوق در مقاطعی بیش از نرخ سود بانکی خواهد بود. علاوه بر این درآمدهای ثابت روزانه برای کل دوره در نظر گرفته می شود که این امر موجب استقبال سرمایه گذاران از صندوق های با درآمد ثابت کارآفرین شده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: صندوق سرمایه گذاری

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب