هجوم نقدینگی به بازار سرمایه با متعادل شدن نرخ بهره

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

باتوجه به نرخ بهره و بازده کشور، سرمایه گذاری در ایران فعالیتی جذاب برای سرمایه گذار خارجی تلقی می شود.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، تیمور ابوحمزه، مدیرعامل کارگزاری ایمن بورس، در خصوص روند سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران اظهار داشت: نرخ بازده و بهره در کشور دو عامل ترغیب کننده برای سرمایه گذار خارجی قلمداد می شود .

وی در این خصوص ادامه داد: برای جذب سرمایه گذاری خارجی باید تمهیدات لازم ایجاد شود و از نظر نقل و انتقال پول و تسریع در مبادلات پولی اقداماتی انجام شود.

ابوحمزه در ادامه افزود: شرکت ها هم باید شفافیت لازم را در گزارش های خود وارد کنند و پرداخت سود را به موقع انجام دهند و مقررات را به صورت دقیق اجرا کنند.

وی با اشاره به این روند بیان داشت: اگر این محدودیت ها برداشته شود بازار سرمایه ایران برای سرمایه گذار خارجی جذاب می شود در عین حال راه اندازی سوئیفت، می تواند روند این گونه سرمایه گذاری ها را تسهیل کند.

مدیرعامل کارگزاری ایمن بورس در این خصوص اشاره داشت: سرمایه گذاران خارجی علاوه بر مشارکت در بخش های انرژی و نفت و گاز می توانند در زیرساخت های کشور نیز مشارکت کرده و چرخه اقتصاد را به حرکت درآوردند به این دلیل که کشور ما پتانسیل های فراوانی برای ارتقای زیرساخت ها دارد.

وی در خصوص صنایع پیشرو بیان داشت: صنایع پتروشیمی و صنایع پالایشی مزیت نسبی دارند به علاوه بانکی ها و صنایع خودرویی نیز از صنایع پیشرو محسوب می شوند .

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند تأمین مالی از طریق بازار سرمایه گفت: نرخ بهره بانکی در چند سال اخیر، موجب ایجاد رقابتی منفی بین بانک ها شده است و این بانک ها برای پیروزی در این رقابت، مقررات بانک مرکزی را نادیده گرفته اند در حالی که این ذخیره های بانکی به بخش مولد وارد نمی شود و تنها به بخش خدمات سرازیر می شوند که ارزش افزوده ای در بر ندارد.

وی در این خصوص متذکر شد: بحث نرخ بهره و متعادل کردن آن چندی است که در تمامی محافل دولتی مورد بحث است و امیدواریم این نرخ بهره با این مباحث تابعی از نرخ تورم شود .

ابوحمزه افزود: دولت مصٌر است که نرخ بهره را منطقی کند که اگر این اتفاق بیفتد قطعا بازار سرمایه نقدینگی چشمگیری را به خود جذب می کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب