کنترل هوشمند خطوط ریلی کشور / افزایش 100 درصدی توان ریلی تا پایان 94

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار ریل و راه آهن

 در شرایطی که در آخرین روزهای سال 93 وزیر راه و شهرسازی از سامانه کنترل هوشمند قطارها رونمایی کرد، حالا به نظر می‌رسد با نتیجه‌بخش شدن این طرح تا پایان سال 94 با یک برنامه‌ریزی همه جانبه، تمام خطوط ریلی کشور از طریق این کنترل هوشمند هدایت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این سیستم کنترل هوشمند که از آن به ATC یاد می‌شود، در شرایطی از روزهای پایانی سال 93 در مسیر تهران – مشهد به شکل طرحی آزمایشی امتحان شد که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان، از این وسیله به عنوان راهبردی اصلی برای استفاده همه جانبه از امکانات ریلی صحبت می‌شود.

با گذشت حدود یک ماه از آغاز اجرای این طرح، حالا وزیر راه و شهرسازی خبر از این داده که با پیش‌بینی اعتبارات لازم، ATC تا پایان سال 94 به تمام خط‌های راه آهن ایران می‌رسد و از این طریق ظرفیت موجود در ناوگان را به بیش از 100 درصد افزایش می‌رساند.

طبق برآوردهای انجام شده از سوی وزارت اجرای این طرح در سراسر راه آهن کشور نزدیک به 100 میلیون دلار هزینه خواهد داشت که با توجه به انجام زیرسازی‌های لازم و دریافت دستگاه‌های مربوطه به این خط می‌توان آن را در طول کمتر از 10 ماه پایان رساند.

طبق اعلام رییس شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در صورتی که این خط به شکل کامل اجرایی شود و البته با اضافه کردن ناوگان مورد نیاز به خط ریلی کشور شرایط زیربنایی کار تامین شود می‌توان انتظار داشت در فاصله هر 10 دقیقه یک قطار از ایستگاه‌های مختلف شهری حرکت کند و با این وسیله ظرفیت ریلی کشور بیش از دو برابر شرایط فعلی شود.

این برنامه‌ریزی‌ها در حالی از سوی وزارت راه و شهرسازی در دست پیگیری است که با توجه به اقبال پایین مردم نسبت به خطوط ریلی حتی در ایام پیک سفر نوروز نیز بخش قابل توجهی از قطارها همچنان با ظرفیت خالی به سمت مقاصدشان حرکت کرده‌اند تا عملا برنامه‌های توسعه‌محور وزارت راه به هاله‌ای از ابهام فرو رود.

رییس جمهوری در روزهای نخست ریاست جمهوری خود از توسعه راه آهن به عنوان یکی از سه یادگاری مهم دولت یازدهم برای مردم ایران سخن گفت و حالا به نظر می‌رسد با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در کنار ساخت ریل‌های جدید و افزایش ناوگان، بحث استفاده از فناوری‌های نوین نیز به کمک دولت آمده تا مقدمات لازم برای به جا گذاشتن این یادگاری بزرگ را تامین کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار ریل و راه آهن

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب