مانعی برسر راه بازگشت اعتماد به بازار سهام

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

پس از حصول تفاهم سیاسی میان ایران و گروه 1+5، عرضه های سهام توسط شرکت های حقوقی منجر به ایجاد ابهام در بازگشت اعتماد به بازار سهام شد. بطوریکه این حقوقی ها مانعی بر سر راه بازگشت اطمینان و اعتماد به بورس شدند.

مدیر عامل شرکت کارگزاری کالا سپهر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: طبق انتظار فعالین بازار سهام پس از تفاهم سیاسی در لوزان بایستی قیمت سهام حداکثر 15 درصد دیگر نسبت به قیمت های فعلی رشد می کرد تا پس از آن به تعادل لازم دست یابد، اما عرضه سهام توسط شرکت های حقوقی مانع از تحقق این امر گردید.

محمد کفاش به عدم تأثیرگذاری عرضه های اولیه چند روز اخیر در ایجاد روندی نزولی در بازار سهام اشاره کرد و افزود: در حال حاضر، اکثر فعالین بازار سهام سرمایه گذاری در بازه زمانی کوتاه مدت و به صورت نوسان گیری را در دستورکار قرار داده اند به گونه ای که در مواقع اصلاح بازار نیز حاضر به فروش سهام پرتفوی خود با قیمت های پایین تر از نرخ خرید می شوند.

وی چشم انداز بازار سهام در بازه زمانی میان مدت را مثبت ارزیابی کرد و یادرآور شد: با انعقاد متن توافق نهایی میان ایران و گروه 1+5 و به تبع آن رفع تحریم ها و ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سهام و همچنین اعمال کاهش نرخ سود سپرده های بانکی و خروج نقدینگی از بانک ها و تزریق آن به بازار سهام می توانیم شاهد رونق و شکوفایی بازار سهام باشیم.

کفاش در ادامه افزود: اکنون قیمت جهانی نفت نیز در روندی صعودی قرار گرفته و این امر می تواند در آینده بازار سهام نیز مورد توجه قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت کارگزاری کالا سپهر، در شرایط کنونی، الویت سرمایه گذاری در گروه بانکی را توصیه کرد و افزود: در حال حاضر، گروه بانکی از اعمال تحریم ها بیشترین آسیب ها را متحمل شده و با رفع تحریم ها از پتانسیل بالایی برای کسب بازدهی برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: صنعت خودرو، حمل و نقل و تجهیزاتی نیز به ترتیب از شرایط مطلوبی برای سرمایه گذاری در بازار سهام به شمار می روند.

کفاش در پایان خاطر نشان کرد: حصول متن توافق نهایی هسته ای و همچنین کاهش نرخ سود سپرده های بانکی منجر به افزایش پی بر ای بازار سهام و تمامی شرکت ها خواهد شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب