گزارش لحظه‌ای بورس تهران – آرشیو شنبه 11 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افت 48 واحدی به 73504 واحد رسید. نماد معاملاتی شبندر با 172 واحد، شپنا با 82 واحد و تاپیکو با 82 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد معاملاتی فارس با 280 واحد و رمپنا با 60 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با اندکی افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 362 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات رمپنا با 49.3 میلیارد تومان و فملی 46.3 میلیارد تومان و فارس با 25.5 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افت 10 واحدی را تجربه کرد و به 810 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم به 132.5 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات میدکوح4 با 50 میلیارد تومان و شراز با 24.5 میلیارد اختصاص داشت.
———- 12:10 ب.ظ
صف فروش شتران جمع شد.
———- 11:54 ق.ظ
شراز” تا 2800 تومان هم رسیده و رشد 12 درصدی را به 20 درصد رسانده است.
———- 11:53 ق.ظ
بعد از گذشت چند روز از دستور نعمت‌زاده به سازمان توسعه تجارت ایران مبنی بر شفاف‌سازی سیستم مدیریت ثبت سفارش واردات کالا، اکنون با انتقاد واردکنندگان مبنی بر انتشار تمامی اطلاعات آنها، برخی از آیتم‌های این سیستم حذف شده است؛ ضمن اینکه خطر قرار گرفتن نام تعدادی از واردکنندگان در فهرست تحریم های بین المللی وجود دارد. به گزارش جهان به نقل از مهر، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در دستوری به سازمان توسعه تجارت ایران خواستار شفاف سازی سیستم مدیریت ثبت سفارش واردات و انتشار جزئیات انجام فرآیند ثبت سفارش کالا شده است، به این ترتیب هر ثبت سفارشی که انجام می شود، اطلاعات نام واردکننده آن، ارز مصرفی، تناژ کالا، مبدا واردات، نام فروشنده کالا، جزئیات حمل و حتی قیمت کالا نیز برای دسترسی عموم آزاد شده است.
———- 11:51 ق.ظ
بانک مرکزی قیمت ارزهای رسمی را تعیین کرد که براساس آن دلار با 20 ریال افزایش 2495.7 تومان، یورو با 55.9 تومان کاهش 3365.4 تومان و پوند با 20 ریال کاهش 3974.5 تومان تعیین قیمت شد.
———- 11:49 ق.ظ
در نماد ” فارس” دوباره صف خرید تشکیل شد
———- 11:48 ق.ظ
صف فروش شبندر جمع شد
———- 11:45 ق.ظ
مجمع عمومی فوق العاده “غبشهر” برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه در ساعت 09:00 روز چهار شنبه مورخ 1392/09/06 در محل تهران- بزرگراه همت ، حد فاصل بزرگراه شهید چمران و شیخ فضل الله نوری ، مرکز همایشهای بین المللی رازی برگزار میگردد
———- 11:45 ق.ظ
شراز ” با 12 درصد افزایش قیمت بازگشایی شد
———- 11:36 ق.ظ
قائم مقام وزیر نیرو گفت : جمهوری اسلامی ایران تنها سازنده واحدهای نیروگاهی در خاورمیانه است و محور تبادل انرژی الکتریکی در منطقه محسوب می شود. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ ستار محمودی در آغاز بیست و هشتمین همایش بین المللی برق اظهار داشت : تاکنون در زمینه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر گام های خوبی برداشته شده و دو هزار و 100 مگاوات انرژی تجدیدپذیر نصب شده است. قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه شبکه برق کشور قویترین شبکه در خاورمیانه است، گفت: خوشبختانه از متخصص ترین نیروهای انسانی در این بخش برخوردار هستیم و توانسته ایم با دیگر کشورها از راه زمینی و دریایی ارتباط برقرار کنیم.
———- 11:33 ق.ظ
بازار ارز در حالی به استقبال هفته ی جدید می‌رود که طی هفت روز گذشته دلار علی رغم جو سیاسی حاکم بر بازار و کاهش حجم معاملات همچنان در مدار سه هزار تومانی در حرکت بود. به گزارش بورس نیوز، هفته گذشته همزمان با برگزاری نشست کارشناسی ایران و گروه1+5 بازار کم نوسان و گاه کاهشی پیگیری می‌شد. امیدها به بهبود وضعیت سیاسی کشور در حالی است که مجلس امریکا به دنبال تصویب تحریم های جدید علیه ایران است و اوباما در خواست کرده تا مشخص شدن نتیجه نهایی مذاکرات هسته ای ایران که قرار است 20 آبان در تهران برگزارشود مجلس دست به اقدامی نزد.
———- 11:22 ق.ظ
صف وبصادر دوباره عرضه شده
———- 11:21 ق.ظ
وزیر نفت با انتقاد از اقدامات عراق که در شرایط تحریم به نوعی نفت خود را جایگزین ایران کرده است، اعلام کرد: این اقدامات نفتی عراق دوستانه نیست. به گزارش جهان، بیژن زنگنه وزیر نفت در گفتگو با مهر درباره بازگشت عراق به نظام سهمیه بندی اوپک، گفت: اینکه عراق به نظام سهمیه بندی اوپک نفت بازگردد یا نه در حوزه اختیارات ایران نیست. این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اعلام اینکه در شرایط فعلی عراق با مجموعه اقدامات نفتی که انجام می‌دهد به نوعی نفت خود را جایگزین ایران کرده است، تصریح کرد: این اقدامات نفتی عراق به هیچ وجه دوستانه نیست.
———- 11:19 ق.ظ
در حالی که طی دو هفته اخیر مسولان دولتی به‌ویژه معاون اول رییس جمهور، وزیر صنعت و تجارت و مسوول دفتر رییس جمهور مدام خبر از قطعیت لغو پیمان سپاری ارزی می‌دهند، ولی تصویب و ابلاغ آن هنوز محقق نشده ‌است.
———- 11:10 ق.ظ
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه عراق به تازگی درخواست افزایش ۵۰۰ مگاوات برق وارداتی ایران به این کشور را داشته است گفت: ایران موافقت ضمنی خود را با این درخواست اعلام کرده است
———- 11:08 ق.ظ
زنگان” بدون کشف قیمت بازگشایی شد!
———- 11:07 ق.ظ
اکثر نمادهای بانکی از منفی به مثبت رسیدند
———- 11:06 ق.ظ
در دارویی ها نماد “دتولید” صف خرید شد.
———- 11:05 ق.ظ
میزان فروش سکه طلا در بازار آمریکا از ابتدای سال ۲۰۱۳ تاکنون از سال ۲۰۱۲ میلادی بیشتر شده و این در شرایطی است که قیمت جهانی طلا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۰ با کاهش روبرو شده است. به گزارش طلا به نقل از بلومبرگ، میزان فروش سکه طلا در بازار آمریکا از ابتدای سال ۲۰۱۳ تاکنون به بیش از ۷۵۵ هزار اونس رسیده است. این رقم سال گذشته به کمتر از ۷۵۳ هزار اونس رسیده بود.
———- 11:04 ق.ظ
تاکنون با بررسی هفت تبصره از 11 تبصره موجود در لایحه اصلاح بودجه 92 تنها دو مورد طبق پیشنهاد دولت به تصویب رسیده و سقف بودجه نیز از 150 هزار میلیارد تومان پیشنهادی به حدود 178 هزارمیلیارد تومان افزایش یافته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با تصویب کلیات لایحه اصلاح بودجه 92 در کمیسیون برنامه و بودجه در اوایل آبان ماه، اواخر هفته گذشته مجلس وارد بررسی تبصره های موجود در لایحه پیشنهادی دولت شد.
———- 11:04 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت صنعتی مینو (غصینو1)، پس از ارائه اطلاعات شفاف سازی، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 5 درصد، امروز شنبه مورخ 11/08/1392 آماده انجام معامله می باشد.
———- 11:00 ق.ظ
بالاخره پالایشگاه شیراز با نماد “شراز” پس از ماهها بسته بودن امروز بازگشایی می شود
———- 11:00 ق.ظ
در نمادهای پالایشی اکثرا منفی هستند و فشار عرضه ها بالاست. در “وپترو” با معامله 23 میلیونی صف خرید 16 میلیونی تشکیل شده است
———- 10:59 ق.ظ
در شاوان ، شبندر ، شتران و شبریز صف فروش تشکیل شده و شپنا در منفی 2 معامله می‌شود
———- 10:58 ق.ظ
در “وبصادر” صف خرید تشکیل شد!
———- 10:52 ق.ظ
در این دقایق شاهد معاملات پرحجم در “وبصادر” و نزدیک شدن به صف خرید هستیم
———- 10:49 ق.ظ
وبصادر” مثبت شد
———- 10:46 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت صنعت روی زنگان(زنگان1)، پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده افزایش سرمایه و ارائه اطلاعات پیش بینی ، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، امروز شنبه مورخ 11/08/1392 آماده انجام معامله می باشد
———- 10:45 ق.ظ
مرکز مالی ایران برای علاقه مندانی که مایلند به صورت اصولی، قاعده مند و حرفه ای ؛ وارد کسب و کار بازار سرمایه شوند و مفاهیم اصولی را در کنار امور کاربردی فراگیرند ، دوره آموزشی برگزار می کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ، در این دوره، دانش پذیر با کلیات بازار سرمایه ، روندهای کشف قیمت و تأثیر اطلاعات در بازار سرمایه آشنا می شوند.
———- 10:42 ق.ظ
در ادامه تغییرات مدیران صنعت نفت، مشاور جدید معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت، مدیر جدید منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و اعضای جدید هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی تعیین شدند. به گزارش مهر، در ادامه تغییرات مدیریتی در وزارت نفت، منصور معظمی معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت با صدور حکمی مهدی عسلی را به عنوان مشاور این معاونت کلیدی وزارت نفت منصوب کرد.
———- 10:41 ق.ظ
روند معاملات در بازار بورس در حالی طی ماه های اخیر بی رمق بوده و دچار رکود شده که پیش بینی می شود همراه با تثبیت سیاست های دولت در خصوص قیمت مسکن و با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال شاهد ایجاد رونق در این بازار باشیم. مدیر بودجه و بررسی شرکت سرمایه گذاری شاهد با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: بهای تمام شده پروژه های در حال ساخت و نیز هزینه هایی که از بابت اجرای آنها صرف می شوند درصد کمی را به خود اختصاص می دهند. از جمله دلایل این امر می توان به خریداری زمین پروژه های “ثشاهد” در سال های گذشته و با قیمت های قبل از شروع روند رو به رشد قیمت فروش مسکن اشاره کرد که در پی این امر می توان گفت پروژه های در دست اجرای این شرکت سودآوری بالایی برای آن به ارمغان خواهد آورد.
———- 10:30 ق.ظ
با تاثیر منفی شبندر ، شپنا و تاپیکو ، شاخص کل از مثبت 10 به منفی 3 واحد تغییر کرد.
———- 10:21 ق.ظ
گروه فلزات اساسی متعادل هستند. در فخاس و وسدید همچنان صف خرید تشکیل شده است
———- 10:20 ق.ظ
مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس گفت: با انتشار گزارش‌های 6 ماهه و تمرکز بر عملکرد محقق شده شرکت‌ها، بازار جو واقع‌بینی، متعادل و در عین حال به دور از هیجان‌زدگی به خود گرفته است. به گزاش خبرگزاری پانا، محمودرضا خواجه‌نصیری با بیان مطلب فوق گفت: علاوه‌بر رفتار منطقی خریداران و سرمایه گذاران، عرضه‌های مناسب و خوب ازطرف سهامداران حقیقی به روند نوسانات شکل معقول‌تری داده است تا تهدید و فرصت‌های غیرعادی در بازار حذف شود.
———- 10:15 ق.ظ
رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که ارز در بودجه سال آینده تک نرخی خواهد شد، گفت:به دنبال نرخی هستیم که بتواند تولید و اشتغال را در کشور پشتیبانی کند.
———- 10:12 ق.ظ
اکثر نمادهای سیمانی مثبت هستند
———- 10:11 ق.ظ
نمادهای گروه سرمایه‌گذاری به جز وملت و وسکاب همگی منفی و متعادل هستند. در وملت و وسکاب صف خرید تشکیل شده
———- 10:10 ق.ظ
“سهرمز” پیش‌بینی سود سال مالی منتهی به 1392/08/30 را مبلغ 2507 ریال و پیش‌بینی سود سال مالی منتهی به 1393/08/30 را مبلغ 2512 ریال اعلام نموده است.
———- 10:08 ق.ظ
ونفت بدون صف در قیمت‌های نزدیک مثبت 3 معامله می شود
———- 10:06 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت بیمه آسیا پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیات مدیره، ( با محدودیت نوسان قیمت )آماده انجام معامله می باشد .
———- 10:02 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه، ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشد.
———- 10:01 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت چین چین پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی، ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشد
———- 10:01 ق.ظ
مراسم آغاز بهره‌برداری از سامانه زبان گزارشگری تجاری توسعه پذیر (XBRL) در بازار سرمایه، امروز با حضور مسئولان ارشد بازار سرمایه ایران و مهمانانی از دیگر کشورها برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس گفت: XBRL یک طرح ملی و تحولی بزرگ در بازار سرمایه و سیستم‌های گزارشگری مالی است. علی عبدالهی افزود: علاوه ‌بر حضور رئیس سازمان بورس و سایر مسئولان ارشد بازار سرمایه، رئیس نهاد ناظر بازار سرمایه عمان و معاون بخش ناشران بورس مسقط نیز در مراسم افتتاح این طرح حضور خواهند داشت.
———- 9:56 ق.ظ
نمادهای معاملاتی پتایر، شاملا، فسپا، چکارن، سرود، دروز، چکاوه بازگشایی می‌شوند.
———- 9:56 ق.ظ
گروه دارویی با توجه به گزارشات مناسب 6 ماهه و فرا رسیدن فصل افزایش تقاضا برای دارو با اقبال روبرو شده اند. تقریبا همه نمادهای این گروه سبز میباشند
———- 9:54 ق.ظ
گروه رایانه امروز مثبت هستند
———- 9:53 ق.ظ
هفته گذشته برای گروه پالایش بورس هفته چندان دلچسبی نبود و اکثر شرکت های این گروه محصولات خود را با رقمی پایین تر از آنچه که در بودجه پیش بینی کرده بودند به فروش رساندند. بر این اساس پالایش نفت بندر عباس طی هفته گذشته اقدام به عرضه دو محصول لوبکات سنگین و وکیوم باتوم در بورس کالا نمود که هر دو محصول ارزانتر از آنچه که در بودجه پیش بینی شده بود به فروش رفت بطوریکه وکیوم باتوم که سهمی 1.3 درصدی در سبد محصولات شبندر دارد 11 درصد ارزانتر از نرخ پیش بینی شده در بودجه به فروش رسید که حجمی 7 هزار تنی را به خود اختصاص داده بود. همچنین پالایش نفت اصفهان نیز طی هفته گذشته اقدام به عرضه دو محصول فوق در بورس کالا نمود که این شرکت نیز نتوانست محصولات خود را به رقم پیش بینی شده در بودجه بفروش رساند و 4 هزار تن لوبکات سنگین این شرکت با 3 درصد کاهش و 5 هزار تن وکیوم باتوم آن نیز با 5 درصد کاهش نسبت به رقم پیش بینی شده در بودجه به فروش رسید.گفتنی است لوبکات سنگین 2.6 درصد و وکیوم باتوم 4.5 درصد از سبد محصولات شپنا را به خود اختصاص داده است.
———- 9:50 ق.ظ
کامیار فراهانی‌فرد، یکی از کارشناسان بازار سرمایه با تاکید بر این نکته که در حال حاضر پی‌به‌ای بازار چندان بالا نیست توضیح داد: «اصولا بالاوپایین بودن یک صفت نسبی است. اگر بگوییم پی‌به‌ای بازار نسبت به سه‌سال پیش بالاست، حرف درستی زده‌ایم ولی اگر آن را با سال‌های آخر دولت هشتم مقایسه کنیم این نسبت آنقدرها هم بالا نیست. واقعیت این است که این نسبت فقط و فقط از روند سودآوری شرکت‌ها در سال‌جاری و سال‌های آتی تبعیت می‌کند.»
———- 9:49 ق.ظ
نمادهای خودرویی مثبت و منفی هستند و معاملات متعادلی دارند
———- 9:44 ق.ظ
در شبندر صف فروش تشکیل شده
———- 9:42 ق.ظ
“سخزر” در گزارش 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 560 ریال محقق کرده (پوشش 68 درصدی) و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز از 766 ریال به 826 ریال افزایش داده است.
———- 9:37 ق.ظ
همه نمادهای گروه معدنی و استخارج کانه‌های فلزی نیز به جز کروی در قیمت‌های منفی معامله می‌شوند
———- 9:35 ق.ظ
نمادهای گروه بانکی منفی هستند
———- 9:34 ق.ظ
غمهرا” در گزارش 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 210 ریال سود محقق کرده (پوشش 47 درصدی) و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز همان مبلغ 446 ریال قبلی اعلام نموده است.
———- 9:28 ق.ظ
وزیر نفت گفت:‌ درخواست های متعددی برای همکاری با صنعت نفت ایران و سرمایه گذاری از سوی کشورهای مختلف مطرح شده که در این بین برخی شرکت های اروپایی نیز خواهان همکاری هستند. بیژن نامدار زنگنه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: هنوز برای بررسی آثار مذاکرات ژنو بر صنعت نفت ایران و نتیجه گیری در مورد تغییر رویکرد غرب در مورد تحریم های نفتی ایران زود است. وی افزود: ‌اما امیدواریم نتایج مثبتی از این مذاکرات برای صنعت نفت کشور حاصل شود.
———- 9:24 ق.ظ
خبرگزاری ایمنا: مؤسسه تحقیقاتی فریزر در جدیدترین گزارش از «آزادی اقتصادی در جهان» خود، ایران را از لحاظ آزادی اقتصادی در میان ۱۵۲ کشور جهان در رده ۱۲۷ قرار داد.
———- 9:14 ق.ظ
پارسان و تاپیکو در قیمت‌های منفی معامله می شوند
———- 9:12 ق.ظ
فشار عرضه ها “وبصادر” را منفی کرد
———- 9:11 ق.ظ
همزمان با آغاز شمارش معکوس برای انتخاب دبیرکل جدید مجمع کشورهای صادرکننده گاز و دوئل جدید گازی ایران و روسیه، بیژن زنگنه و الکساندر نوواک وزاری نفت و انرژی دو کشور در مسکو پشت درهای بسته گفتگو کردند. به گزارش مهر، نشست غیر رسمی هیئت اجرایی (EB) مجمع کشورهای صادرکننده گاز از ساعت ۱۸ امروز ۱۱ آبان ماه به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.
———- 9:10 ق.ظ
در پالایشی‌ها در شاوان صف فروش تشکیل شده و بقیه نمادها منفی هستند
———- 9:08 ق.ظ
معاملات پرحجمی را در نماد “فارس” شاهد هستیم
———- 9:07 ق.ظ
نماد معاملاتی دزهراوی، دسینا، چافست، فمراد با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) آماده انجام معامله می باشند.
———- 9:04 ق.ظ
کاذر” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 245 ریال سود محقق کرده است.
———- 8:59 ق.ظ
فخاس” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 415 ریال سود محقق کرده (65 درصد پوشش) و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز از 670 ریال به 638 ریال کاهش داده است.
———- 8:58 ق.ظ
مبلغ 2002 ریال پیش بینی سود هر سهم شرکت معدنی املاح ایران برای سال 92 است که نسبت به آخرین پیش بینی 20 درصد تعدیل مثبت داشته است . این شرکت در 6 ماهه واقعی 1011 ریال این پیش بینی که معادل 50 درصد می شود را پوشش داده است.
———- 8:55 ق.ظ
شرکت کاغذ سازی چکاوه پیش بینی سود هر سهم خود برای سال مالی 92 را با 60 درصد تعدیل مثبت مبلغ 1758 ریال اعلام کرد . این در حالی است که در 6 ماهه نخست 1047 ریال ( معادل 60 درصد ) این پیش بینی را پوشش داده است.
———- 8:55 ق.ظ
توریل” در جدید ترین گزارش عملکرد 6 ماهه پیش بینی سود هر سهم خود برای سال مالی 92 را با تعدیل منفی9.5 درصدی نسبت به آخرین گزارش منتشر شده از طرف شرکت مبلغ 492 ریال اعلام کرد . لازم به ذکر است که در 6 ماهه واقعی مبلغ 239 ریال ( معادل 49 درصد ) این پیش بینی را محقق کرده است.
———- 8:54 ق.ظ
گروه صنعتی سپاهان پیش بینی سود هر سهم خود برای سال مالی 92 را با تعدیل مثبت 41 درصدی مبلغ 1497 ریال اعلام کرد . این شرکت در 6 ماهه واقعی 71 درصد این پیش بینی بعنی مبلغ 1068 ریال را پوشش داده است.
———- 8:53 ق.ظ
پست بانک با سرمایه ای بالغ بر 56 میلیارد تومان پیش بینی درآمد هر سهم در سال ملی منتهی به 29 اسفند 92 بر اساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه را منتشر کرده است. این بانک که پیش از این برای هر سهم مبلغ 180 ریال سود خالص پیش بینی کرده بود گزارش اخیر را با تعدیل 20 درصدی مبلغ 216 ریال سود خالص اعلام کرده است. شایان ذکر است “وپست” در دوره 6 ماهه 33 درصد از بودجه خود را پوشش داده است.
———- 8:49 ق.ظ
در نماد فارس صف خرید چیده شده
———- 8:48 ق.ظ
در وبصادر صف‌ وجود ندارد
———- 8:46 ق.ظ
برای ونفت ، رمپنا ، ثشرق صف خرید چیده شده است
———- 8:43 ق.ظ
قبل از شروع بازار ، در پالایشی‌ها فروشندگان بیشتر از خریداران هستند و ظاهرا امروز هم فشار عرضه‌ها در این گروه افزایش خواهد یافت
———- 8:41 ق.ظ
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه مقرر شد دولت برای انجام پروژه‌های عمرانی مبالغی را از صندوق توسعه ملی وام بگیرد، گفت: در خصوص سقف بودجه ۹۲ در جلسه یکشنبه تصمیم‌گیری خواهد شد. غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مورد مخالفت مجلس با پیشنهاد دولت برای کاهش ۶ درصدی سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی اظهار داشت: مقرر شد دولت مبالغی را از صندوق توسعه ملی وام بگیرد و به صورت فاینانس استفاده و بعد بازپرداخت کند.
———- 8:37 ق.ظ
خانه، ماشین و سفر خارجی، ملاک حذف افراد یارانه بگیر: معاون رفاه وزیر تعاون می‌گوید : دهک‌های پردرآمد بر اساس نوع خودرو، حکم شغلی، املاک و حساب های بانکی و مسافرت های خارجی شان شناسایی می‌شوند. وزارت رفاه برای شناسایی آنها یک بانک جامع اطلاعات اقتصادی راه‌اندازی می‌کند تا خانوارها با وارد کردن اطلاعات خود درخواست دریافت یارانه شان را به دولت ارائه دهند. میدری می‌گوید کسانی که این اطلاعات را به دولت قرار ندهند، یارانه نمی‌گیرنددهک‌های پردرآمد بر اساس نوع خودرو، حکم شغلی، املاک و حساب های بانکی و مسافرت های خارجی شان شناسایی می‌شوند. وزارت رفاه برای شناسایی آنها یک بانک جامع اطلاعات اقتصادی راه‌اندازی می‌کند تا خانوارها با وارد کردن اطلاعات خود درخواست دریافت یارانه شان را به دولت ارائه دهند. میدری می‌گوید کسانی که این اطلاعات را به دولت قرار ندهند، یارانه نمی‌گیرند
———- 8:36 ق.ظ
تیتر صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی را با هم مرور می‌کنیم. روزنامه جهان صنعت:مانع تراشی افراطیون آمریکایی علیه پیشرفت مذاکرات هسته‌ای؛ کار اوباما سخت می‌شود / روزنامه گسترش : 12 هزار نفر با درآمد بالای 20 میلیون تومان یارانه می‌گیرند. 6 معیار برای حذف پردآمدها / روزنامه هدف و اقتصاد : رشد 73 درصدی واردات کالای اساسی و دارو / روزنامه دنیای اقتصاد : برنامه دولت چیست؟ چه می‌تواند بکند؟ چهار سناریوی یارانه نقدی
———- 8:34 ق.ظ
به دنبال چراغ سبز وزیر صنعت، دبیر انجمن خودروسازان ایران از افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها خبر داد و میزان این گرانی را مربوط به تصمیم مسوولان دانست. این در حالی است که قیمت خودروها در بازار بلافاصله پس از سخنان وزیر یک تا 2.5 میلیون گران شده است. به گزارش جهان، احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هم‌اکنون چگونگی قیمت‌گذاری خودرو تعیین نشده و در انتظار اتخاذ تصمیمات نهایی در این زمینه هستیم.
———- 8:30 ق.ظ
به نام خدا ، با گزارش لحظه‌ای بازار بورس تهران در روز شنبه 11 آبان در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای فوری بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب