رشد و افت سهام شرکت‌های پالایشی پس از بازگشت به تابلوی معاملات

رشد و افت سهام

نماد معاملاتی شرکت های پالایشی همچون پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان در حالی طی دو روز گذشته به دلیل اعلام تغییر با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی جاری متوقف شدند که امروز در پی ارایه اطلاعات مربوطه با اعلام پیغام ناظر بازار مورد بازگشایی قرار گرفتند.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، طی معاملات روز جاری نماد معاملاتی پالایش نفت اصفهان پس از اعلام تعدیل مثبت 37 درصدی سود برآوردی سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 94 با رشد قیمتی 10 درصدی به تابلوی معاملات بورس بازگشت و پس از معامله بیش از 51 میلیونی سهمی با صف فروش بیش از شش میلیون سهمی مواجه گردید.

علاوه بر این، پالایش نفت بندرعباس نیز در حالی طی گزارش جدید خود سود برآوردی سال مالی 94 را مبلغ 208 ریال اعلام کرد که این مبلغ با کاهش 60 درصدی نسبت به آخرین پیش بینی درآمد سال مالی گذشته همراه شده است. بر این اساس “شبندر” نیز در پی ارایه گزارشات جدید خود با افت قیمتی بیش از 13 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و تا لحظه تنظیم این گزارش حجم معاملات بیش از 10 میلیون سهمی در این نماد رقم خورده است.

براساس این گزارش، شرکت پالایش نفت تهران نیز طی گزارش جدید خود سود برآوردی سال مالی جاری را با رشد 19 درصدی نسبت به آخرین پیش بینی درآمد سال مالی گذشته مبلغ 626 ریال اعلام کرده و “شتران” با کاهش قیمت پنج درصدی به تابلوی معاملاتی فرابورس بازگشت.

همچنین شرکت پالایش نفت تبریز با اعلام تعدیل مثبت سه درصدی سود برآوردی، برای سال مالی جاری مبلغ 344 ریال سود پیش بینی کرده است.

در پایان این گزارش می افزاید، بازگشایی سه نماد پالایشی در روند روز جاری شاخص کل نیز تأثیرگذار بوده، به گونه ای که “شبندر” با 272 واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر روند نماگر بازار سرمایه برجای گذاشت و در مقابل “شپنا” با اعمال تأثیر مثبت حدود 140 واحدی مانع از افت شاخص شد. هرچند که چگونگی بازگشایی نماد “شبندر” ناشی از اعلام تعدیل منفی سود برآوردی بر اعمال تأثیر مثبت “شپنا” غلبه کرد و در نهایت برآیند این معاملات موجب شد تا شاخص کل به روند نزولی خود ادامه دهد و همچنان در مدار 66 هزار واحدی نوسان کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.