پرداخت سود منصفانه به متقاضیان قبلی خرید سهام “ومهر”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بانکی

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد طی مصاحبه ای به تشریح علل افزایش سرمایه بانک و وضعیت متقاضیان قبلی خرید سهام پرداخت.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، دکتر نتاج – مدیر عامل بانک – در پاسخ به پرسش برخی از متقاضیان خرید سهام بانک مهر اقتصاد که در سال های گذشته تمایل خود را به سهامداری در قالب درخواست خرید اعلام نموده و وجوهی را نیز متناسب با این درخواست سپرده گذاری کرده بودند و اینکه چه امتیازاتی در طول این دوره دریافت کرده اند، گفت: در شرایط سال های گذشته، ابتدا مقرر شد بانک جدیدی با سرمایه 4 هزار میلیارد ریالی ایجاد و سهام آن مطابق وعده داده شده واگذار شود ولی به دلیل طولانی شدن فرآیند اخذ مجوز انتشار سهام، بانک مهر اقتصاد به منظور پاسخگویی به سپرده گذاران محترم، برای بازپرداخت وجه سپرده به همراه سود متعلقه، اعلام آمادگی کرد.

نتاج افزود: همچنین برای تقدیر از همراهان محترم این فرآیند و عزیزانی که صبوری نموده و انصراف ندادند، هر ساله سود علی الحساب با نرخ های 20 تا 23 درصد پرداخت می شد تا کسانی که سهام بانک را پیش خرید کرده بودند، متضرر نشوند.

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد ادامه داد: پس از این که مقرر شد موسسه قبلی عیناً به بانک مهر اقتصاد تبدیل شود، ابتدا با هماهنگی مراجع ذیربط همچون (بانک مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار و کانون های کارشناسی رسمی استان ها) آخرین تراز مالی، مورد ارزش گذاری منصفانه قرار گرفت و اساسنامه بانک مطابق مصوبه شورای محترم پول و اعتبار در تاریخ 93.11.18 ابلاغ و در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه از اسفند ماه سال 93 واگذاری سهام ارزشمند بانک مطابق شرایط بورس آغاز شده و بر اساس تعهد قبلی به متقاضیان ارائه گردید، اضافه کرد: عزیزانی که در این زمینه صبوری نمودند، سود متناسبی را دریافت کردند به این صورت که ضمن بهره مندی از حد اقل سود 20 تا 23 درصد سالیانه نقدی، سهام ذیربط را نیز بر اساس ارزش اسمی دریافت کردند که در حال حاضر ارزش بالاتری در بازار دارد.

نتاج در پایان خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری این عزیزان در بانک مهر اقتصاد در مقایسه با سایر سرمایه گذاری ها، بازدهی مناسبی داشته است و در آینده نیز بازدهی به مراتب بیشتری خواهد داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ومهر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب