خانه - اخبار بورس و فرابورس - کاهش دستوری نرخ سود به ضرر بورس است

کاهش دستوری نرخ سود به ضرر بورس است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

 یک کارشناس ارشد بازار سرمایه، کاهش دستوری نرخ سود سپرده‌های بانکی را به ضرر بازار سرمایه دانست و گفت: بهبود شرایط بورس مستلزم تحرک مثبت در اقتصاد و به نتیجه رسیدن مذاکرات سیاسی است.

غلامرضا سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، روند بازار سرمایه را مورد اشاره قرار داد و گفت: بورس تهران بعد از رکود عمیق خود در سال گذشته به اخبار مثبت مذاکرات هسته‌ای واکنش مثبت نشان داد و از نظر روانی تحت تاثیر قرار گرفت.

وی افزود: اما اظهارنظرهایی که بعد از بیاینه هسته‌ای صورت گرفت و امیدی که برای فعالان بازار سهام پررنگ نبود، اثر خود را گذاشت و روند بازار را منفی کرد.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که بهبود شرایط بورس مستلزم تحرک مثبت در اقتصاد و مستلزم آن است که مذاکرات سیاسی به نتیجه برسد، اما با قطعیت می‌توان گفت که بورس تهران از پتانسیل رشد خوبی برخوردار بوده و می‌تواند آینده خوبی داشته باشد.

سلامی اظهار کرد: زمانیکه توافق نهایی در تیر ماه به نتیجه رسیده و تحریم‌ها برداشته شود و همچنین برنامه رفع تحریم‌ها اجرایی شود، اقتصاد کشور که به سبب تحریم ها دچار رکود شده بود، از رکود خارج می‌شود که این موضوع می‌تواند به رونق اقتصادی منجر شده و به تبع آن بورس را تحت تاثیر قرار دهد.

این کارشناس ارشد مالی، کاهش نرخ سود سپرده بانکی را در بهبود شرایط بورس بی‌تاثیر دانست و عنوان کرد: در حال حاضر تاثیر کاهش سود سپرده بانکها پایدار نیست به طوری که حتی کاهش دستوری نرخ سود می‌تواند به ضرر بورس و کل اقتصاد تمام شود.

به گفته سلامی، یکی از دلایل نابسامانی اقتصاد موضوع تغییر دستوری نرخ ارز و سود بانکی است و اگر این دو نرخ به صورت دستوری تعیین شود، مسلما آثار مخربی به جا خواهد گذاشت، بنابراین نباید نرخ بهره بانکی به صورت دستوری تعیین شود زیرا تعیین دستوری آن در روند صعودی بورس تاثیری ندارد.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: نرخ سود بانکی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب