آمار معاملات بورس تهران در روز شنبه 11 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در نتیجه معاملات اولین روز کاری هفته حجم و ارزش معاملات نسبت به چهارشنبه هفته گذشته رشد کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازارسرمایه (سنا)، در نتیجه معاملات روز شنبه بیش از ۸۸۸ میلیون برگه سهم و حق تقدم به ارزش ۳هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال در ۹۴ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد که ۱٫۶ درصد رشد در حجم معاملات و نزدیک به یک درصد رشد در ارزش معاملات را ثبت کرد.

همچنین ارزش بازار نیز در رقم ۳۵۹ هزار میلیارد تومان قرار گرفت. گفتنی است در این روز از ۸۸۸ میلیون برگه سهمی که مورد داد و ستد قرار گرفت بانک صادرات با ۱۴۴ میلیون سهم، ملی مس با ۱۲۰ میلیون سهم و مپنا با ۶۰ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را ثبت کردند.

این در حالی بود که از ۳ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال ارزش معاملات، مپنا با ۴۹۳ میلیارد ریال، ملی مس با ۴۶۳ میلیارد ریال و هلدینگ خلیج فارس با ۲۵۵میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

دماسنج بازار نیز امروز متاثر از افت قیمت نمادهای پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، تاپیکو و فولاد خوزستان که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند، افتی ۴۸ واحدی را ثبت کرد و در عدد ۷۳ هزار و ۵۰۴ نشست.

این در حالی بود که نمادهای هلدینگ خلیج فارس، مپنا و بانک ملت با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

در رصد تالار حافظ می بینیم که برندگان بازار نیز صاحبان سهام شرکت های صنعتی سپاهان، کاغذ سازی کاوه، داروسازی سینا، کارتن ایران، جام دارو، سرامیک صنعتی اردکان و پتروشیمی فارابی بودند که بیشترین رشد قیمت را تجربه کردند.

همچنین سهامداران برای تصاحب نمادهای خاک چینی ایران، کاغذ سازی کاوه، نفت پارس، مپنا، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، لعابیران و زامیاد سنگین ترین صف های خرید را تشکیل دادند.

اما در سوی دیگر بازار نمادهای ایران تایر، نورد آلومینیوم، بیمه البرز، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی،گلتاش، بین المللی محصولات پارس و محورسازان ایران خودرو با بیشترین کاهش قیمت، سهامدارانشان را متضرر کردند.

همچنین سنگین ترین عرضه ها نیز متعلق به نمادهای آذرآب، چینی ایران، ایران خودرو، بیمه البرز، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، شهد ایران و فولاد خوزستان بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بیشترین رشد قیمت سهام در بورس, خبرهای بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب