هزینه‌های خودروسازان نباید از جیب مردم تامین شود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
ساخت خودرو

 رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: مصرف‌کنندگان ایرانی نباید تاوان بالا‌بودن هزینه‌های خودروسازان داخلی را پرداخت کنند.

محمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: متاسفانه به دلایل مختلف هزینه‌های تولید خودرو در ایران بالا است.

وی با بیان این‌که سوء مدیریت، پایین‌بودن بهره‌وری و نیروی مازاد کاری، از جمله دلایل بالا‌بودن هزینه‌های تولید خودرو در کشور است، خاطر نشان کرد: متاسفانه خودروسازان به جای برنامه‌ریزی برای کاهش این هزینه‌ها، تنها به دنبال دریافت آن از مشتریان محصولاتشان هستند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: بنابراین شورای رقابت باید هزینه‌های معقول و منطقی تولید خودرو را بررسی کرده و تنها اجازه دریافت بخشی از آن را به خودروسازان بدهد که مربوط به هزینه‌های واقعی و نه هزینه‌های ناشی از سوء‌مدیریت و پایین‌بودن بهره‌وری است.

وی افزود: مصرف‌کنندگان ایرانی نقشی در مدیریت خودروسازان داخلی ندارند که بخواهند هزینه‌های ایجاد شده ناشی از سوء مدیریت و پایین‌بودن بهره‌وری را نیز به خودروسازان پرداخت کنند.

جعفری با بیان این‌که مطمئنا ورود خودروسازان خارجی به صنعت خودروی ایران گامی در جهت رقابتی‌شدن این صنعت خواهد بود، خاطر نشان کرد: خودروسازان بهتر است تلاش خود را مصروف کاهش هزینه و قیمت تمام شده تولید محصولاتشان کنند تا بتوانند با خودروهای خارجی در ایران رقابت کنند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خاطر نشان کرد: در این شرایط شورای رقابت نقش مهمی برعهده دارد تا با تفکیک هزینه‌های ضروری از هزینه‌های غیرضروری صنعت خودرو، خودروسازان را به سوی کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری و در نتیجه رشد قدرت رقابت‌پذیری، سوق دهد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب