کارنامه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری‌های معدنی در سال 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار معدنی

ارزش بیمه‌نامه‌های صادره از سوی صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی طی سال 93 به صورت چشمگیری رشد کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از اقتصادنیوز، بر اساس گزارشی از ایمیدرو، صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در سال گذشته 67 بیمه‌نامه به ارزش 2133 میلیارد ریال صادر کرد. این در حالی است که در سال 92، معادل 71 بیمه‌نامه به ارزش 178 میلیارد ریال صادر شده بود و این مساله نشان می‌دهد که از یک سو، ایمیدرو به بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی به عنوان یکی از مولفه‌های توسعه بخش معدن، توجه ویژه‌ای داشته و از سوی دیگر، بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن استقبال بیشتری از خود نشان داده است.

از بیمه‌نامه‌های صادره در سال 93، 45 فقره بیمه‌نامه سرمایه‌گذاری اکتشاف و 22 فقره بیمه‌نامه اعتباری بهره‌برداری بود و این نوید را می‌دهد که با افزایش اکتشاف، در آینده‌ای نزدیک مجموع ذخایر معدنی کشور افزایش خواهد یافت و زمینه احداث طرح‌های جدید فرآوری مواد معدنی فراهم خواهد شد.

همچنین، با اجرایی شدن طرح تامین و تولید ماشین‌آلات و تجهیزات معدن و صنایع معدنی، صندوق بیمه و بانک‌های تجارت و ملت، بیمه‌نامه اعتباری برای پیمانکاران نیز به خدمات صندوق اضافه شد و تاکنون چهار فقره بیمه‌نامه به ارزش حدود دو هزار میلیارد ریال برای پیمانکاران معدنی صادر شد.

در مدت یاد شده، میزان پرداخت خسارت و جبران تعهدات ناشی از صدور بیمه‌نامه‌ها به 99 میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مدت مشابه سال 92 (45 میلیارد ریال)، 2.2 برابر بیشتر است که نتیجه آن، افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به فعالیت‌های پر ریسک معدنی است.

بنا به این گزارش، با پیگیری‌های ایمیدرو در سال 93، گام‌های مهمی برای ارتقای جایگاه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی شامل «خروج از شمول قانون خصوصی‌سازی»، «تصویب افزایش سرمایه از 100 به 680 میلیارد ریال در هیات وزیران»، «انعقاد و اجرای تفاهم‌نامه سه جانبه ایمیدرو، صندوق بیمه و بانک‌های ملت و تجارت به ارزش 3600 میلیارد ریال» و نیز «اختصاص ردیف بودجه برای نخستین بار در بودجه کل کشور به صندوق در راستای اجرای ماده 20 قانون اصلاح معادن مبنی بر تخصیص تا پنج درصد از حقوق دولتی دریافتی سالانه از معادن به صندوق» صورت گرفت که کل این اقدامات در بخش تامین منابع مالی به بار خواهد نشست.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب