احتمال کاهش قیمت فروش محصولات فولادی طی هفته جاری

بورس کالای ایران

در معاملات هفته اخیر بورس کالا، در مجموع 282 هزار و 341 تن کالای فولادی توسط سه شرکت فولاد ساز دولتی و یک شرکت فولاد ساز خصوصی عرضه شد.

مدیر معاملات فلزی بورس کالای شرکت کارگزاری کالای خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطلب فوق با اشاره به اینکه در معاملات هفته گذشته بورس کالا، شرکت ذوب آهن اصفهان با در نظر گرفتن کاهش قیمت محصولات خود و نیز بهبود شرایط پرداخت، موفق به عرضه 25 هزار و 961 تن عرضه شد، اظهار داشت: در این بین، شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز در مجموع 78 هزار و 740 تن کالا در بورس معامله کرد که از این مقدار فوق، 47 هزار و 370 تن ورق گرم ،27 هزار و 660 تن ورق روغنی و 3 هزار و 710 تن ورق گالوانیزه گزارش شده است .

محمدرضا محمدی در ادامه افزود: شرکت فولاد خوزستان نیز در معاملات هفته اخیر توانست با کاهش بین 60 تا 123 تومانی قیمت محصولات خود در هر کیلو درمجموع 131 هزار و 400 تن کالای شمش به صورت سلف و نقدی بفروش رساند که به نظر می رسد با توجه به کاهش قیمت شمش فولاد خوزستان، سایر تولید کنندگان نیز تعدیل قیمت محصولات خود را طی معاملات هفته جاری در دستور کار قرار دهند.

محمدی، نوسانات قیمتی ورق اکسین و کالای تیر آهن طی معاملات هفته گذشته بورس کالا را مبنی بر کمبود عرضه دانست و یادآور شد: در بخش وارداتی خبرهای امیدوار کننده ای از شمش فولاد شنیده نمی شود زیرا قیمت تمام شده با توجه به قیمت تولید کنندگان داخلی مقرون به صرفه نیست که از جمله آن می توان به میلگرد های کلاف ساده در بندر امام اشاره کرد که کاهش قیمت این محصول پایین تر از یک هزار و 600 تومان در هر کیلو گزارش شده که این امر حاکی از بازگشت قیمت ها به معاملات چند ماه اخیر می باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر، قیمت محصول میلگردهای کلاف ساده بندر انزلی در حدود یک هزار و 690 تا یک هزار و 750 تومان و همچنین کالای فوق در بندر امام نیز بین یک هزار و 605 تا یک هزار و 665 تومان در هر کیلو در تبادلات مالی – کالایی در حالتی نوسانی قرار گرفته است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.