خانه - بانک و بیمه - سقف تسهیلات مسکن: 40 تا 80 میلیون تومان

سقف تسهیلات مسکن: 40 تا 80 میلیون تومان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سود بانکی

 معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح افزایش تسهیلات مسکن، گفت: در این طرح سقف تسهیلات مسکن با توجه به شرایط و جمعیت شهرهای کشور 40، 60 و 80 میلیون تومانی تعیین شده است.

حامد مظاهریان در خصوص وام مسکن 80 میلیون تومانی و برنامه های حمایتی دولت از مسکن در سال 94، افزود: با توجه به ضرورت و اهمیت افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن و به منظور بهبود تمکن مالی خانوارها در تامین مسکن و برقراری نظام مالی پس انداز محور، تشکیل صندوق های پس انداز مسکن و افزایش سقف تسهیلات خرید بین کارشناسان بانک مرکزی، بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی به مورد بحث و بررسی گذاشته شده است.

وی با اعلام موافقت مشروط دو بانک مرکزی و مسکن برای تامین منابع مالی این صندوق، اظهار داشت: با توجه به حجم قابل ملاحظه منابع مورد نیاز جهت تامین منابع اولیه صندوق پس انداز و نیز تامین منابع یارانه ای و لزوم تعبیه روش مناسب تامین مالی جهت جبران این منابع، اجرای این طرح به تاخیر افتاده که با رفع موانع موجود، افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن امکانپذیر خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، دولت بر تاسیس و راه اندازی صندوق های پس انداز و وام مسکن اهتمام و تاکید دارد و هم اکنون به دنبال رفع موانع اجرایی و مالی به منظور راه اندازی این صندوق ها هستیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، مظاهریان در خصوص پیش بینی رونق بازار مسکن در سال 94، اظهار داشت: بررسی این بازار نشان می دهد که با وجود ثبات قیمت در این بازار طی سال 93، تعداد معاملات از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و انتظار می رود با به کف رسیدن قیمت مسکن در ماه های پیش رو در سال جاری تعداد معاملات مسکن به نقطه قابل قبول برسد.

به گفته وی، هرچند ادامه انتظارها جهت تعیین نتیجه مذاکرات هسته ای ممکن است تا حدودی تعداد معاملات را کاهش دهد، اما بخشی از افت بازار مسکن در روزهای ابتدایی سال به دلیل وجود تعطیلات رسمی و غیررسمی بوده و انتظار می رود به تدریج بازار مسکن به حالت طبیعی خود باز گردد.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب