کاهش نرخ سود بانکی تنها راه حل رونق تولید است

اخبار اقتصادی

 نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش نرخ سود بانکی تنها راه حل رونق تولید در کشور است.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، سیدحسین ذوالانوار با تاکید براینکه موضوع کاهش نرخ سودهای بانکی یکی از چالش‌های مهم اقتصاد کشور است، افزود: از نشانه‌های ثبات و توسعه اقتصادی برخورداری از نرخ سودهای بانکی معقول در یک کشور است.

وی با بیان اینکه متاسفانه موضوع سود بانکی تبدیل به یک جریان مقابل با بازار تولید شده است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد باید در بانک‌ها شاهد توجه و حمایت بیشتر نسبت به حوزه تولید باشیم.

ذوالانوار خاطرنشان کرد: در حال حاضر دغدغه سودهای بانکی با وزیر اقتصاد و دارایی مطرح شده و امید است در آینده شاهد اتفاقات بهتر باشیم.

وی ادامه داد: اگر سرمایه‌ها به جای حضور در بانک‌ها به سمت اشتغال سوق داده شود، در آینده اقتصاد کشور تنومند و با ثبات خواهد شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر بانک‌ها اولین و آخرین انتخاب بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری است، گفت: تا زمانی که نتوانیم مردم را برای حضور در عرصه تولید متقاعد کنیم نمی‌توانیم ادعای توسعه یافتگی اقتصاد داشته باشیم.

وی تاکید کرد: بسته‌های تشویقی و جایگزین از یکسو و واکاوی نرخ‌های سود بانکی از سوی دیگر راه نجات عرصه تولید است.

ذوالانوار بیان کرد: به هر حال این دغدغه جدی نمایندگان با وزیر مورد بررسی قرار گرفته و امیدواریم در مدت زمان کوتاه شاهد عزم جدی برای رونق عرصه تولید و اشتغال باشیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در شهرستان‌های مختلف شاهد حضور افرادی توانمند در حوزه اقتصادی هستیم که در صورت تلاش و متقاعدسازی این افراد، می‌توانیم رونق اشتغال در نقاط مختلف کشور را شاهد باشیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.