آخرین وضعیت پرونده پدیده شاندیز از زبان دادستان مشهد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم اقتصادی

خراسان نوشت: پرونده شرکت پديده شانديز همچنان در دادسراي مشهد تحت رسيدگي قرار دارد و فعاليت دفاتر خريد و فروش سهام و تبليغات اين شرکت ممنوع است. اين در حالي است که اگر مديران پديده به تعهدات خود در مهلت باقي مانده عمل نکنند و اقدام موثري را براي پرداخت حق و حقوق مردم انجام ندهند، دادسرا به وظيفه قانوني خود عمل مي کند .

دادستان عمومي و انقلاب مشهد ضمن بيان اين مطلب به تشريح آخرين وضعيت اين پرونده پرداخت و افزود: پس از آن که فعاليت دفاتر خريد و فروش غيرقانوني سهام و تبليغات اين شرکت از سوي مسئولان قضايي ممنوع و دفاتر پديده در کشور پلمب شد، مديران اين شرکت ملزم شدند تا فقط سهام فروخته شده را از سهامداراني که مايل به فروش بودند خريداري کنند اما در اين ميان گواهي هايي در قبال خريد سهام به فروشندگان ارائه شد که داراي نقايصي بود به همين خاطر با پيگيري هاي دادسرا قرار شد گواهي هاي صادره از سوي شرکت پديده به نحوي اصلاح شود که حق و حقوق سهامداران در آن رعايت شده باشد.

قاضي غلامعلي صادقي تصريح کرد: در حالي که ماجراي تخلفات و جرايم احتمالي پديده در حال رسيدگي بود، مدتي قبل برخي از نمايندگان شرکت تقاضا کردند تا دادسرا مهلتي را براي اصلاح گواهي هاي صادر شده در نظر بگيرد.

مقام ارشد قضايي مشهد خاطرنشان کرد: به همين منظور و براي آن که سهامداران شهرستاني براي مراجعه به دفتر پديده دچار مشکل و يا پرداخت هزينه هاي جانبي نشوند با تقاضاي آن ها مبني بر بازگشايي چند دفتر در برخي شهرستان ها به مدت خيلي محدود با نظارت دادستان اين شهرها موافقت شد چرا که هدف اصلي دستگاه قضايي جلوگيري از تضييع حقوق سهامداران است اما متاسفانه در همين مدت محدود برخي افراد شايعه کردند که دفاتر شرکت پديده فک پلمب شده است و اين شرکت همچنان به فعاليت هاي خود ادامه مي دهد که متاسفانه اين شايعات در برخي از سايت ها و روزنامه ها نيز به شکل نادرستي منعکس شد.

«قاضي صادقي» با تاکيد بر اين که هدف اصلي دستگاه قضايي احقاق حقوق سهامداران است افزود: پس از بروز اين شايعات که موجب سوءاستفاده هاي زيادي شد، دفاتر بازگشايي شده دوباره پلمب شده است و دفاتر شرکت پديده هيچ گونه فعاليتي در اين باره ندارند .

دادستان مشهد همچنين به ممنوعيت تبليغات و خريد و فروش غيرقانوني سهام در شرکت پديده اشاره کرد و گفت: در پرونده پديده شانديز هيچ اتفاق خاصي نيفتاد و دستور دادستان براي جلوگيري از خريد و فروش سهام به قوت خود باقي است و هيچ کدام از دفاتر اين شرکت در شهرستان ها فعاليت ندارند.

وي با بيان اين که برخي اقدامات دستگاه قضايي تنها به خاطر جلوگيري از سوء استفاده ها و تخلفات احتمالي صورت مي گيرد تصريح کرد: مديران شرکت پديده طبق قولي که به سهامداران داده اند بايد ظرف مدت 7 ماه حق و حقوق سهامداران را پرداخت کنند و آنان بايد در مدت باقي مانده، اقدامات موثري را انجام دهند. قاضي غلامعلي صادقي يادآور شد: چنانچه مديران شرکت در پرداخت حق و حقوق سهامداران در موعد مقرر اقدام عملي را انجام ندهند و در اين زمينه کوتاهي صورت گيرد، دادسرا مطابق قانون و براي احقاق حق مردم به وظيفه قانوني خود عمل مي کند .

دادستان مشهد همچنين با اشاره به اين که پديده شانديز هيچ ممنوعيتي براي راهکارهايي مانند ورود به بورس يا تکميل پروژه ها ندارد خاطرنشان کرد: به نتيجه رسيدن راهکارهايي که از سوي مديران شرکت مطرح مي شود به تلاش خودشان بستگي دارد و ممنوعيتي در اين باره وجود ندارد اما در عين حال آن ها بايد براي پاسخگويي به سهامداران در مهلتي که خودشان تعيين کرده اند، اقدام کنند.
وي در پايان نيز به مديران اين شرکت هشدار داد: مديران پديده بايد در مهلت باقي مانده، مشکلاتي مانند بدهکاري به ادارات و سازمان ها را حل کنند و حق و حقوق عمومي و دولتي را پرداخت و تعيين تکليف نمايند و براي اين منظور نيز راهکارهايي را در نظر بگيرند تا از بروز مشکلات جدي تر جلوگيري شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب