کی‌بی‌سی و تعدیل مثبت 77 درصدی در سود سال 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
مسابقات پلکان

شرکت کی بی سی بر اساس عملکرد 12 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت مبلغ 1674 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل مثبت 77 درصدی گزارش شده است . افزايش مبلغ ساير درآمدها و هزينه هاي عملياتي عمدتاً ناشي از سه رقم مي باشد :

الف – واريز مبلغ 19150 ميليون ريال از سوي بانک کارآفرين در تاريخ 28/12/1393 بابت يکي از اعتبارات بسته شده ( تحت سرفصل درآمدها و هزينه هاي سفارشات بسته شده ) به حساب شرکت تحت عنوان مابه التفاوت ارز اعتبارات اسنادي

ب – مبلغ 11868 ميليون ريال تحت سرفصل ساير درآمدهاي غير عملياتي بابت دريافت هزينه هاي تاخير در پرداخت وجه داروهاي والوران و يوتروپين از سوي يکي از شرکت هاي طرف قرارداد با شرکت مي باشد که در گزارش هاي قبلي نيز به آن اشاره شده بود ( تحت عنوان خواب سرمايه )

ج – بسته شدن يکي از اعتبارات باز و منظور نمودن مانده ذخيره مربوطه به مبلغ 3882 ميليون ريال به حساب ساير درامدهاي عملياتي ( تحت سرفصل درآمد سفارشات بسته شده )

کاهش هزينه هاي مالي شرکت به دليل مديريت بر گردش وجوه نقد و وصول بخش قابل ملاحظه اي از مطالبات شرکت به مبلغ 272400 ميليون ريال از وزارت بهداشت ظرف مدت 51 روز که در مقايسه با دوره وصول از ساير مشتريان ( 154 روز ) تاثير قابل ملاحظه اي در تامين نقدينگي و کاهش نياز به منابع مالي ايجاد نموده است ، که رقم مذکور به مدت 4 ماه از آذر ماه در سرمايه در گردش شرکت اثرگذار بوده است . همچنين با توجه به افزايش سرمايه مصوب و عدم خروج مبلغ 30000 ميليون ريال از نقدينگي شرکت از سرمايه در گردش رقم مذکور نيز در 6 ماهه دوم سال جزء منابع در اختيار شرکت بوده و در کاهش هزينه هاي مالي موثر واقع گرديده است .

ماليات بر درآمد در نسخه جديد اصلاح گرديده و مبناي محاسباتي آن درآمد مشمول ماليات به کسر از ساير درآمدهاي عملياتي معاف از ماليات با نرخ 25% و اعمال معافيت 5% شرکت هاي فرابورسي مي باشد .

درخصوص کاهش هزينه هاي مالي شرکت باستحضار ميرساند همانطور که در نامه شماره 40881/93/ک مورخ 27/10/1393 به عرض رسيده بود ، بدليل پيش بيني افزايش حجم قابل ملاحظه فعاليت شرکت در اسفند ماه جهت پوشش بودجه سال و نياز 3 ماهه اول سال آتي ، در مقطع گزارش اولين پيش بيني سود هر سهم سال مالي 1394 به همراه اطلاعات مقايسه اي سال 1393، شرکت با فرض احتمال وقوع هزينه مالي بالا از تعديل هزينه مذکور و به تبع آن سود خالص امتناع نموده است .

لازم به ذکر است همانطور که پيش بيني گرديده بود ، کی بی سی در اسفند ماه حدود 200 ميليارد ريال فروش داشته ( که چنانچه در کل ماههاي سال تکرار مي گرديد فروش سال شرکت بالغ بر 2400 ميليارد مي گرديد ) و مانده تسهيلات شرکت نيز با افزايش قابل ملاحظه اي به رقم 530 ميليارد ريال بالغ گرديده است .

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب