انتفاع بورس از رشد شاخص های کلان اقتصادی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس تهران

اثر رفع تحریم به زودی در بخش های مختلف اقتصادی کشور نمایان شده که این اتفاق  منجر به رونق نسبی کلان اقتصادی کشور خواهد شد، بنابراین با توجه به اینکه بورس هم در جرگه شاخص های کلان اقتصادی است، از این موضوع منتفع می شود.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سرمایه (سنا)، مصطفی بیاتی، مدیر صندوق سرمایه گذاری آگاه با بیان این مطلب گفت: توافق اولیه صورت گرفته اتفاق بزرگی بود و امیدواریم ظرف سه ماه آینده که آخرین زمان برای انجام توافق نهایی است، این مهم انجام و شاهد تاثیرات مثبت آن بر فضای کلان اقتصاد کشور باشیم.

وی افزود: اثر رفع تحریم های صورت گرفته در بخش های مختلف اقتصادی کشور به  زودی نمایان خواهد شد و این اتفاق منجر می شود تا شرایط کلان اقتصادی کشور با رونق نسبی مواجه شود.

مدیر سرمایه گذاری آگاه تصریح کرد: آنچه مسلم است تاثیرات لغو تحریم ها بر صنایع مختلف متفاوت است و برای سرمایه گذاری بر روی هر یک از این صنایع باید با نگاه تحلیلی نسبت به بررسی تاثیرات ناشی از لغو تحریم ها بر صنایع بپردازیم.

این کارشناس بازار سرمایه اثر واقعی ناشی از رفع تحریم ها را موضوع زمان بری دانست و گفت: تاثیرات واقعی این رفع تحریم ها در بلند مدت بیشتر نمایان خواهد شد و با توجه به اینکه بورس هم در جرگه شاخص های کلان اقتصادی است، از این موضوع بهره خواهد برد.

بیاتی با اشاره به اینکه علاوه بر موضوع رفع تحریم ها، موارد دیگری هم بر بازار سرمایه اثرگذار هستند، خاطرنشان کرد: رفع تحریم تنها عامل موثر بر سودآوری شرکت های بورسی نیست و متغیرهای اقتصادی در 6 ماه گذشته دستخوش نوسان های متعدد بودند که از جمله آنها می توان به کاهش قیمت نفت و تغییرات قیمتی محصولات پتروشیمی و … اشاره کرد.

مدیر صندوق سرمایه گذاری آگاه تصریح کرد: حذف تحریم ها بر روی برخی صنایع تاثیرات مستقیم و بر برخی صنایع تاثیر غیر مستقیم می گذارد، به عبارت دیگر از آنجایی که به واسطه تحریم صنایع خودرویی و بانکی ها به مراتب دچار آسیب بیشتری شدند با رفع تحریم ها این صنایع به شکل مستقیم تاثیر بیشتری خواهد گرفت.

به گفته وی فضای رکودی حاکم بر اقتصاد کشور با تدبیر متولیان و تصمیم گیران کشور به تدریج در حال رفع شدن است و بورس روند رشد خود را باز به دست خواهد آورد اما این مساله نباید موجب هیجان سرمایه گذاران و اتخاذ تصمیمات عجولانه از سمت آنها شود.

وی پیش بینی کرد: با رونق حاصل از رفع تحریم ها منبع و درآمدی برای دولت به منظور پوشش کسری بودجه عمرانی مهیا شود که این مهم می تواند منجر به رفع مشکل نقدینگی صنایع و منتفع شدن شرکت هایی از این قبیل شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب