مشکلات صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید رفع شود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
صندوق های سرمایه گذاری

 مدیرعامل بورس تهران گفت: باید مشکلات صندوق های سرمایه گذاری رفع شود تا در بازار ما نیز سرمایه گذاری غیر مستقیم رواج یابد.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، حسن قالیباف اصل در سومین جلسه هم اندیشی صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک هدف از تشکیل جلسات هم اندیشی را بررسی مسائل صندوق های سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: هنگامی که بحث برگزاری این جلسات مطرح شد هدف ما این بود که بورس اوراق بهادار بتواند در رفع مشکلات صندوق های سرمایه گذاری کمک کند. در این راستا از فعالان این حوزه دعوت کردیم تا این جلسات تشکیل و در مورد مسائلی که در صندوق ها وجود دارد هم اندیشی شود و در نهایت نتایجی که به دست می آید و پپشنهاداتی که برای حل آن ارایه می شود پس از بررسی اقدام مقتضی صورت پذیرد.

سخنگوی بورس تهران ادامه داد: مواردی که در مورد صندوق های سرمایه گذاری مربوط به بورس اوراق بهادار است کم و جزیی است که به حل آنها کمک می کنیم. سازمان بورس هم از برگزاری این جلسات استقبال کرده و برای تدوین مصوبه و مقررات جدیدی که مورد نیاز است همکاری‌های لازم را به عمل می‌آورد.

قالیباف اصل به تبدیل سرمایه گذاری مستقیم به غیر مستقیم اشاره و خاطرنشان کرد: صندوق‌های سرمایه گذاری را به شکلی می توان اساس بازارها دانست و واقعیت این است که در سایر نقاط جهان سرمایه گذاران حقیقی در مجامع شرکت نمی کنند، بلکه صندوق های سرمایه گذاری در مجامع شرکت می کنند و سرمایه گذاری مستقیم را به سرمایه گذاری غیر مستقیم تبدیل می کنند و مردم درگیر ناشران نیستند

وی وضعیت بازار سرمایه را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: همچنین باید وضعیت بازار را که موجب به وجود آمدن مشکلات برای صندوق ها شده است بررسی کرد تا با رفع آن به صندوق ها کمک شود.

مدیرعامل بورس تهران تعریف معیارهای جدید برای صندوق های سرمایه گذاری را لازم دانست و گفت: باید تنوع در صندوق ایجاد شود و صندوق های جدیدی که مردم با واژه ها و ادبیات آن آشنا هستند تعریف شود.

وی به سرمایه گذاری بلندمدت اشاره کرد و ادامه داد: برای تبلیغ سرمایه گذاری بلندمدت باید صندوق هایی با ماهیت پس انداز و عمر تعریف کرد که مردم با واژه آن آشنا هستند. ماهیت تضمین با بازار سرمایه همخوانی ندارد، زیرا اگر از یک سهامدار ممتاز درخواست تضمین و حمایت کنیم او تا چه میزان توانایی برای حمایت دارد زیرا آنها ریسک می کنند که پاداش مناسب آن را دریافت کنند.

در ادامه این جلسه مدیریت تحقیق و توسعه گزارشی از وضعیت عملکرد صندوق ها در سال 1392 و 1393 را ارایه کرد.در این گزارش عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک(از ابتدای سال 1392 تا پایان دی 1393) با عناوینی از قبیل؛ تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در فروردین و آذر 1392 و دی 1393، ترکیب دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مقایسه ترکیب دارایی‌های صندوق‌ها با شاخص کل، نسبت ارزش سهام تحت تملک صندوق‌ها از ارزش بازار و شاخص کل، روند تعداد سرمایه‌گذاران حقیقی، صدور و ابطال، ارزش معاملات و … مورد بررسی قرار گرفت.

مدیران صندوق های مشترک سرمایه گذاری پیشنهادات، انتقادات و راه های برون رفت را در مورد مسائل صندوق های سرمایه را ارایه کردند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب