نارضایتی سهامداران بورس تهران با ادامه روند ریزشی

اخبار مهم بورس

 بورس تهران در ادامه روند ریزشی خود که از نیمه دوم فروردین ماه آغاز شد، امروز هم به روند ریزشی خود ادامه داد و سهامداران خود را ناراضی کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران که در سال 93 در رکودی عمیق فرو رفته بود، در روزهای ابتدایی سال جدید روند متفاوتی را آغاز کرد و در صدد جبران زیان سهامداران برآمد اما روزهای خوش بورس دوام چندانی نداشت و بورس تهران به روزهای سال 93 خود برگشت.

عرضه های سنگین سهام در بورس تهران در کنار ابهامات سیاسی ناشی از مذاکرات هسته ای موجب شد تا سهامداران تالار شیشه ای بار دیگر ناامید شده و عطای سرمایه گذاری در این بازار را به لقایش ببخشند. به طوری که با ایجاد فضای ابهام و احتیاط در بورس تهران بار دیگر سهامداران بی اعتماد شده و نسبت به فروش سهام خود و خروج از این بازار اقدام کنند.

امروز نیز در روند نزولی بورس تهران ادامه پیدا کرد و سهامداران شاهد افت قیمت و کاهش تقاضا بودند به طوری که در نهایت شاخص بورس با افت 632 واحدی تا نیمه 65 هزار واحد عقب نسینی کرد.

امروز نیز همانند روزهای گذشته حقوقی ها با احتیاط بیشتری نسبت به داد و ستد سهم اقدام کردند و این حقیقی ها بودند که روند بازار را در دست گرفتند به طوری که در سهم‌هایی همچون بانک صادارت، ایران خودرو،پالایشگاه بندرعباس، اصفهان و تاپیکو حقیقی ها بیشتر در خرید و فروش مشارکت داشتند.

امروز همچنین در میان تعجب سهامداران خبری مبنی بر عرضه اولیه پتروشیمی مبین در معاملات فردا منتشر شد که همین موضوع به فروش سهم از سوی سهامداران به منظور تجهیز نقدینگی برای خرید عرضه اولیه فردا و در نهایت نزول بیشتر بورس دامن زد؛ پیش از این اعتراضات گسترده ای از سوی سهامدران برای عرضه های اولیه صورت گرفت و قرار بود تا بهبود نیافتن اوضاع بورس عرضه اولیه ای در بازار صورت نگیرد.

با این حال در بازار امروز اکثر شرکتها منفی شده و شرکتهای کشتیرانی، بانک پاسارگاد، تاپیکو، بانک ملت، پالایشگاه اصفهان، بانک صادرات، پالایشگاه بندرعباس، بانک تجارت، فولاد، ارتباطات سیار، و مخابرات بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس گذاشتند. علاوه بر این شرکتهای مطرحی چون نفت پارس، پالایشگاه اصفهان، بندرعباس و پتروشیمی فناوران و شازند بیشترین تقاضای فروش را بخود اختصاص دادند.

در بازار امروز حجم و ارزش معاملات نیز به شدت افت کرد و در مجموع 556 میلیون سهم به ارزش 100 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به سطح 291 هزار میلیارد تومان رسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.