نرخ سود بانکی، امروز کم می شود؟

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
جلسه تعیین نرخ سود بانکی

نشست ویژه شورای پول و اعتبار به منظور بررسی میزان کاهش نرخ سود بانکی همزمان با کاهش تورم عصر امروز در بانک مرکزی تشیکل خواهد شد.

به گزارش بورسینس به نقل از  خبرنگار اقتصادی اخبارخبرگزاری تسنیم، سرانجام بعد از ماه‌ها انتظار روز سرنوشت ساز برای نظام بانکی فرا رسید چراکه بناست عصر امروز در نشست ویژه شورای پول و اعتبار تکلیف نرخ سود بانکی برای سال 94 روشن شود.

در ماه های اخیر همزمان با کاهش نرخ تورم “تغییر و البته کاهش نرخ سود بانکی” نیز به مطالبه جدی فعالان اقتصادی به‌ویژه تولید کننده‌ها از دولت و بانک مرکزی تبدیل شده است.

بر همین اساس شورای پول و اعتبار در جلسه اصلی خود که عصر امروز در میرداماد خواهد داشت به بررسی پیشنهادهای بانک مرکزی و سایر اعضا در این حوزه می‌پردازد تا سرانجام گمانه زنی‌ها از تغییرات احتمالی نرخ سود روشن شود.

همان‌طور که سخنگوی دولت نیز هفته قبل اعلام کرده بود رأی اعضای دولتی شورای پول و اعتبار کاهش نرخ سود بانکی خواهد بود و البته رأی اعضای خصوصی این شورا نیز کاهش نرخ است.

اما نکته اینجاست که هنوز سیاست گذاران پولی و بانکی به اجماع نرسیده‌اند که کاهش نرخ سود بانکی به چه میزان باشد؛ این درحالی است که بانکی‌ها در تفاهمی که در روزهای گذشته انجام داده‌اند بر نرخ 20درصدی به توافق رسیده‌اند.

در عین حال، سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز معتقد است: “وضعیت قابل قبول آن است که در شرایط تعادلی بالاترین نرخ سود سپرده حدود 2 درصد از نرخ تورم انتظاری بیشتر باشد و نرخ سود تسهیلاتی نیز به‌نحوی تعیین شود که یک حاشیه سود حدود 4درصدی برای بانک حاصل شود”.

به گزارش تسنیم، باید دید که اعضای شورای پول و اعتبار در نشست امروز خود به چه تصمیمی در حوزه نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی خواهند رسید، آیا بر نرخ سود تفاهمی 20درصد بانک‌ها صحه می‌گذارند یا رقم پایین‌تری را مصوب می‌کنند؟

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب