حضور بی‌رمق سهامداران حقوقی در بازار بورس دوشنبه 7 اردیبهشت 94

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم شرکت ها

معاملات روزهای گذشته بورس همچنان در مدار نزولی قرار دارد و سهامداران حقیقی و حقوقی هر کدام سهمی را در روند معاملات به خود اختصاص می دهند که البته در این بین همواره حضور سهامداران حقوقی در بورس و نیز داد و ستد سهام توسط آنها توجه فعالان بازار سرمایه را به خود معطوف کرده است.

از این رو در این گزارش تعداد سهام خریداری شده و به فروش رفته توسط سهامداران حقوقی شرکت های بورسی طی چهار روز معاملاتی مورد بررسی قرار گرفته که البته حجم معاملات بزرگان بورس چندان قابل توجه نبوده است.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران بیش از دویست هزار سهم شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران را طی چهار روز معاملاتی گذشته خریداری کرد و سرمایه گذاری صبا تأمین چهار صد هزار سهم بانک ملت را در کنار بیش از دویست هزار سهم “تیپیکو” و حدود پانصد هزار سهم شرکت پارس دارو را به پرتفوی بورسی خود افزود.

علاوه براین صندوق تأمین آتیه کارکنان بانک ملت بیش از هفت میلیون سهم بانک ملت را تحصیل کرد و شرکت سرمایه گذاری مهر بیش از یک میلیون سهم “وسپه” را به تملک خود درآورد.

همچنین بیش از چهارصد هزار سهم “پردیس ” و بیش از دو میلیون و پانصد هزار سهم “پترول” به پرتفوی بورسی شرکت گروه مالی ملت رفت.

بر اساس اطلاعات موجود، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین بیش از 150هزار سهم “وپترو”” و بیش از دویست هزار سهم “شفن” را خریداری کرد.

شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان طی شنبه هفته جاری 200 میلیون سهم “وغدیر” و بیش از دویست هزار سهم “شسپا”را به تملک خود در آورد.

همچنین صندوق سرمایه گذاری بازارگردانی حکمت چهل میلیون سهم بانک حکمت ایرانیان را تحصیل کرد.

این در حالی است که برخی از سهامداران در نقش فروشنده ظاهر شدند و اقدام به فروش سهام تحت تملک خود کردند.

در این بین سازمان خصوص سازی یش از یک صد میلیون سهم بانک ملت را فروخت و در کنار آن شرکت آلومتک حدود سه میلیون سهم آلومراد را عرضه کرد.

براساس این گزارش، صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز طی شنبه هفته جاری یک میلیون سهم “فلوله” را از تملک خود خارج کرد و شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا 10 میلیون سهم سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی را به فروش رساند.

علاوه بر این، در نماد “پترول” شرکت بازرگانی پتروشیمی عرضه کننده بیش از 54 میلیون سهم آن بود و همچنین شرکت مدبران اقتصاد بیش از 44 میلیون سهم این مجموعه را از پرتفوی سرمایه گذاری خود خارج کرد.

در این بین شرکت سرمایه گذاری عمران و توسعه اناران یک میلیون سهم “ثاژن” را فروخت.

همچنین شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی بیش از یک میلیون سهم “وبانک” را به پرتفوی بورسی خود افزود و در مقابل فروشنده یک میلیون و 500 هزار سهم آن بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب