اعلام دلایل تعدیل مثبت EPS سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شیمیایی و پتروشیمی

کاهش فروش، کاهش بهای تمام شده کالای فروش رفته و افزایش سایر درآمدهای عملیاتی موجب شد تا پیش بینی سال مالی 94 شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران (ایران) در مقایسه با پیش بینی قبلی معادل 1.12 درصد افزایش یابد.

 به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیائی ایران پیش بینی سود هر سهم سال مالی 94 را با سرمایه دو هزار و 314 میلیارد و 494 میلیون ریال مبلغ 1603 ریال و در اردیبهشت ماه امسال مبلغ 1621 ریال اعلام کرده است که در مقایسه با پیش بینی قبلی معادل 1.12 درصد رشد داشته است و دلیل این تعدیل اخیر نیز شامل موارد زیر است:

الف. کاهش فروش (عمدتا ناشی از کاهش نرخ فروش محصولات داخلی و صادراتی)، ب. کاهش بهای تمام شده کالای فروش رفته (عمدتا ناشی از کاهش نرخ خرید مواد اولیه مصرفی)، پ. افزایش سایر درآمدهای عملیاتی (بدلیل طبقه بندی سود سهام دریافتی شرکت بازرگانی و خدمات بندری ایران از سرفصل درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها به سر فصل سایر درآمدهای عملیاتی.

این شرکت در دوره سه ماهه نخست امسال با اختصاص 381 ریال سود به ازای هر سهم معادل 24 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

بر اساس این گزارش هیئت‌ مدیره این شرکت در نظر دارد 55 درصد سود هر سهم را جهت تقسیم بین صاحبان سهام به مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 1394 پیشنهاد کند.

لازم به ذکر است این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی گروه برای سال مالی 94 را در آذر ماه 93 مبلغ 1656 ریال اعلام کرده بود، در حالی که در این اطلاعیه، پیش بینی سود هر سهم تلفیقی گروه اعلام نشده است.

این گزارش می افزاید در ارتباط با بهای تمام شده کالای فروش رفته سال مالی 94 شرکت اعلام کرده است: “پیرو تکالیف مقرر در مجمع عمومی عادی مبنی بر پیگیری در خصوص عوارض مندرج در بند د ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده و با توجه به عدم دریافت پاسخ صریح از سازمان امور مالیاتی در خصوص تبصره 4 ماده 16 قانون مالیات مذکور، تا تعیین تکلیف قطعی، 10 درصد عوارض یاد شده به مبلغ 251 میلیارد ریال به حساب بهای تمام شده در بودجه سال مالی منتهی به 30 آذر ماه 94 منظور شده است، لذا ضمن پیگیری موارد یاد شده، نظر به خارج از اختیار بودن تحقق یا عدم تحقق موضوع اشاره شده، تعیین آثار قطعی آن منوط به اخذ نظر قطعی و صریح سازمان مربوطه است.

“شیران” پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 93 را با سرمایه 771 میلیارد و 498 میلیون ریال مبلغ 4031 ریال و با سرمایه دو هزار و 314 میلیارد و 494 میلیون ریال مبلغ 1671 ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ 1720 ریال اعلام کرده بود که مطابق با صورت های مالی حسابرسی نشده و حسابرسی شده مبلغ 1861 ریال و صورت های مالی تجدید ارایه شده مبلغ 1817 ریال محقق شده است.

این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی گروه برای سال مالی 93 را با سرمایه 771 میلیارد و 497 میلیون ریال مبلغ 4042 ریال و با سرمایه دو هزار و 314 میلیارد 494 میلیون ریال مبلغ 1725 ریال مبلغ 1656 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورت های مالی حسابرسی شده مبلغ 1817 ریال محقق شده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب