خانه - بانک و بیمه - افزایش قدرت وام‌دهی بانک مسکن با استمهال خط اعتباری مسکن مهر

افزایش قدرت وام‌دهی بانک مسکن با استمهال خط اعتباری مسکن مهر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
افزایش قدرت وام‌دهی بانک مسکن با استمهال خط اعتباری مسکن مهر

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که بانک مرکزی اصل استمهال خطوط اعتباری مسکن مهر به دلیل عدم تاثیر بر رشد نقدینگی پذیرفته است، گفت: با این کار توان بانک مسکن را درپرداخت تسهیلات افزایش می‌یابد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، علی طیب‌نیا در همایش سراسری مدیران و روسای شعب بانک مسکن در سراسر کشور با تاکید بر نقش بانک مسکن در پاسخگویی به نیازهای اجتماعی جامعه و به خصوص در زمینه خانه دار شدن اقشار کم درآمد، اظهار کرد:

وی با اشاره به این‌که مانده تسهیلات و مطالبات بانک مسکن در پایان سال گذشته حدود 109هزار میلیارد تومان بود یعنی نسبت تسهیلات به سپرده حدود 287درصد است، گفت: انعقاد قرارداد حدود دو میلیون و 400هزار نفر متقاضی و پرداخت 44هزار و500 میلیارد تومان نشان دهنده حجم بالای کار بانک مسکن است.

وی با بیان این‌که بخش مسکن ارتباط گسترده پیشین و پسین با سایر بخش های اقتصادی کشور داشته و همواره به عنوان بخش پیشران و محرک فعالیت های اقتصادی کشور مورد تایید همگان بوده است، تصریح کرد:مسکن به دلیل ارتباط گسترده و به خصوص ارتباط پیشینی که با سایر بخش های اقتصادی دارد به رونق اقتصادی کمک می کند چون چندین صنعت نیازهای بخش مسکن را تامین می کند و این نقدینگی را از بازارهای موازی طلا و ارز خارج می کند.

طیب نیا تصریح کرد:به منظور ایجاد تحرک در بخش مسکن ،بانک مسکن پیشنهادهایی ارایه داده است که در حال بررسی این طرح ها هستیم به طوری که استمهال خطوط اعتباری مسکن مهر که بانک مرکزی اصل آن را پذیرفته چون تاثیری بر رشد نقدینگی نداشته و توان بانک مسکن را درپرداخت تسهیلات افزایش می دهد.

به گفته وی، افزایش سرمایه بانک مسکن با استفاده ظرفیت های قانونی موجود و پیش بینی هایی که در قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر صورت گرفته و گسترش بازار رهن و انتشار اوراق رهنی به پشتوانه تسهیلات رهنی و مطالباتی که بانک مسکن دارد از جمله این پیشنهادات است که زمینه ارتقای نقش بانک مسکن در تامین مالی را فراهم می آورد.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار وام, تسهیلات بانکی مسکن

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب