رفتار برخی سهامداران عمده؛ عامل ترس اهالی بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

ترس از عرضه سهام و عدم حمایت در حال حاضر بزرگترین چالش بازار سرمایه است. بعضی اوقات سهامدار عمده مقصر نیست و ترس سرمایه گذاران از حقوقی های بالای یک درصد بیشتر از سهامدار عمده می شود.

ظاهراً جدیداً مد شده که حقوقی های محترم از روش “من می روم و اجازه نمی دهم کسی دیگر هم بماند” استفاده می کنند بطوریکه نحوه فروش های آنها به گونه ای است که سبب می شود پس از خروج شان از آن سهم، خاک سیاه عاقبت آن سهام و سهامدارانش می شود.

به طور مثال امروز حقوقی محترم بانک صادرات به گونه ای اقدام به فروش 10 میلیون سهم نمود که سهام از مثبت تا نوسان منفی نزول کرد و همراه با خروج آن جو بی اعتمادی و ترس نیز بر بازار حاکم شد. این در حالی است که این حقوقی می توانست براحتی سهامش را در قیمت های بالای 90 تومان به فروش برساند و یا این اتفاق در نماد “شپنا” نیز مشهود بود اما این شرکت نیز در معاملات روز جاری به گونه ای مورد عرضه قرار می گرفت که انگار سرمایه گذار عرضه کننده آن در حال تسویه حساب شخصی با سهم است.

لذا در پایان اهالی تالار بر این باورند که اگر مسئولین امر به دنبال بازگرداندن روند صعودی به بازار سرمایه و سهام شرکت ها هستند باید ذهن خود را از موضوعاتی همچون بحث مذاکرات هسته ای، نرخ سود بانکی و یا تزریق نقدینگی آزاد سازند و تنها به حل موضوع و چالش سهم عرضه شک برانگیز حقوقی بپردازند. به نظر می رسد علت اصلی عدم واکنش اهالی تالار به اخبار مثبت در بازار سرمایه ترس از نحوه عرضه سهام توسط حقوقی ها می باشد که با رفع این مشکل مطمئناً روند بازار نسبت به روند فعلی تغییر محسوسی خواهد کرد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب