افزایش سقف وام مسکن مهر پشت سد “بهداشت اعتباری”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مسکن

در حالی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از ارسال نامه حدود نیمی از واحدهای مسکن مهر مشمول افزایش سقف تسهیلات به شعب استانی بانک‌ مسکن خبر داده که این بانک اخیرا پرداخت ۵ میلیون تومان مصوب دولتی را به “بهداشت اعتباری” منوط کرده است.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اوایل اسفند ماه سال گذشته احمد اصغری مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به با بیان اینکه نامه افزایش وام 402هزار واحد مسکن مهر به بانک مسکن ارسال شد، به تسنیم گفته بود: نامه افزایش وام 402هزار واحد مسکن مهر را به بانک مسکن و بانک‌های عامل برای پرداخت ارسال کرده‌ایم و بانک مسکن وعده داده این افزایش سقف را از امسال آغاز کند.

وی تصریح کرد: به‌ جز بانک مسکن، که سهمیه وام آن بالاست، مقرر شده اداره راه و شهرسازی استان‌ها در هماهنگی با بانک‌های عامل نسبت به افزایش 5میلیون تومانی سقف تسهیلات مسکن مهر اقدام کنند.

در حالی وعده بانک مسکن برای افزایش سقف وام واحدهای مسکن مهر در سال 93 محقق نشد که مهرآبادی دوشنبه هفته گذشته با بیان اینکه نامه افزایش سقف تسهیلات 232هزار مسکن مهر توسط بانک مسکن به شعب استان‌ها ارسال شد، گفت: در تلاشیم برای کل 570 هزار واحد نیمه‌تمام این طرح سقف وام را افزایش دهیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برای افزایش 5میلیون تومانی سقف تسهیلات مسکن مهر خیلی کار شد و وزیر راه و شهرسازی به‌طور جدی پیگیر این موضوع بود و در این زمینه ده‌ها جلسه با بانک مرکزی برگزار شد. پس از پیگیری‌های فراوان توانستیم مصوبه افزایش سقف تسهیلات را برای پروژه‌های با پیشرفت بالای 75 درصد را از شورای پول و اعتبار دریافت کنیم.

وی در عین حال یادآور شد: البته در اواخر دولت دهم این‌چنین مصوبه‌ای داشتیم اما به‌دلیل اینکه عمر دولت قبل تمام شد و همچنین سیاست دولت یازدهم جلوگیری از افزایش تورم بود، این سیاست در دستور کار قرار گرفت که افزایش سقف از محل وصول اقساط تسهیلات مسکن مهر انجام شود.در تلاشیم افزایش سقف تسهیلات را برای واحدهای با پیشرفت 70 درصد و حتی کمتر از 70 درصد نیز عملیاتی کنیم.

در شرایطی که متقاضیان مسکن مهر در دو سال اخیر چشم‌انتظار برطرف شدن مشکلات عدیده واحدهای این طرح از جمله امکانات زیربنایی و افزایش سقف تسهیلات هستند که خبر می‌رسد بانک مسکن هنوز مجوز افزایش 5 میلیون تومانی سقف وام مسکن مهر را صادر نکرده است.

ماجرا از این قرار است که بانک مسکن اجرای مصوبه دولت یازدهم را به “بهداشت اعتباری” شعب منوط و اعلام کرده تا زمانیکه بهداشت اعتباری از سوی بانک مسکن محرز نشود، افزایش سقف تسهیلات واحدهای مسکن مهر اجرایی نخواهد شد.

برخی مسئولان وزارت راه و شهرسازی با ابراز تعجب نسبت به “بهداشت اعتباری” از آن به‌عنوان کلمه جدیدی در ادبیات بانک مسکن یاد می‌کنند.

به گزارش تسنیم، چند وقتی است شماری از کارشناسان اقتصادی از عملکرد بانک مسکن در طرح مسکن مهر انتقاد کرده و معتقدند این بانک تمایلی به افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر با توجه به منافعش ندارد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب