حاشیه‌های معاملات سهام شرکت پتروشیمی مبین

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس تهران

 سهام شرکت پتروشیمی مبین در سومین روز حضور خود در بورس تهران با حاشیه‌هایی همراه شد که منجر به ابطال معامله وتوقف نماد شرکت شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در معاملات امروز بورس تهران سهام شرکت تازه وارد پتروشیمی مبین با مشکلاتی همراه شد که در نهایت منجر به ابطال معاملات امروز شرکت و در نهایت توقف نماد معاملاتی شد.

این شرکت بورسی که در روز سه شنبه گذشته با قیمت 120 تومانی وارد بورس شده و به دلیل کشف قیمت مناسب از تقاضای بیش از یک میلیاردی برخوردار بود، در سومین روز حضور خود در تالار شیشه ای معاملات آن به دلیل تغییر سهمیه متقاضیان خرید از 10 به 100 هزار سهم با تاخیر همراه شد به طوری که در ابتدای معاملات این شرکت امکان وارد کردن تقاضای 100 هزار تایی وجود نداشت.

به همین دلیل مدیر بازار شرکت بورس اعلام کرد در راستای فراهم کردن شرایط یکسان برای کلیه فعالین بازار سفارش گیری در این نماد معاملاتی در ساعت 9 و 15 دقیقه و با محدودیت حجمی هر سفارش 100 هزار سهم انجام می‌شود. اما به دلیل بروز مشکلی فنی در سامانه معاملات، داد وستد سهام این شرکت تا ساعت 10 صبح امکانپذیر نبود.

به این ترتیب با برطرف شدن مشکل امکان داد و ستد برای این شرکت بورسی در ساعت 10 صبح فراهم شد، اما به دلیل انبوه تقاضای وارد شده برای خرید سهام این شرکت،معاملات آن با محدودیت همراه شد به طوری که تنها یک کارگزاری توانست با 2 کد معاملاتی اقدام به خرید 8 میلیون سهم کند و مابقی متقاضیان موفق به خریداری این شرکت نشدند.

در نهایت اعتراضات گسترده متقاضیان خرید، کارگزاران و خریدارن آن لاین موجب شد تا به دلیل عدم توزیع سهام، معاملات امروز پتروشیمی مبین باطل و نماد این شرکت متوقف شود تا از فردا معاملات این شرکت مجددا آغاز شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پتروشیمی مبین

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب