وضعیت فعلی بازار مسکن / بی تحرکی بازار مسکن ادامه دارد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

 یک کارشناس مسکن گفت: افق روشنی در بازار مسکن دیده نمی شود و روند رکودی در این بازار ادامه خواهد داشت و تا زمانی که قدرت خرید برای خریداران پیش نیاید مشکلات این حوزه ادامه خواهد داشت.

محمد وطن‌پور، کارشناس مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره‌ی وضعیت فعلی بازار مسکن اظهار کرد: با شروع سال جدید تحرکی در این حوزه ایجاد نشده و رونقی در روند بازار دیده نمی‌شود.

وی با بیان این‌که خریداران قدرتی برای خرید ندارند، تصریح کرد: این بازار دیگر بازار مناسبی برای سرمایه‌گذاران نیست، چرا که نمی‌توانند سودی از آن ببرند.

این کارشناس مسکن با اشاره به این‌که از لحاظ مصرفی قدرت خرید مردم کاهش یافته است، گفت: این میزان کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان واقعی تاثیر فراوانی در روند بازار مسکن داشته است.

وطن‌پور تاکید کرد: تا زمانی که میزان مناسب معامله در این حوزه پیش نیاید و قیمت‌ها به سطح مناسبی نرسد، روند بازار به شکل فعلی ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به مذاکرات ایران با گروه 1+5 گفت: مولفه‌های اقتصادی با روند مذاکرات قابل تغییر است و می‌تواند در بازار‌های سرمایه‌گذاری تاثیر داشته باشد.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که روند این مذاکرات و به نتیجه رسیدن آن فقط ممکن است در املاک تجاری تاثیر ملموسی داشته باشد، گفت: اما به‌طور کلی تحرکی در بازار ایجاد نخواهد کرد.

وطن‌پور تاکید کرد: تحرک در بازار مسکن می‌تواند منوط به اجرای طرح‌هایی از قبیل افزایش میزان وام خرید مسکن و لیزینگ مسکن باشد. در این صورت قدرت خرید مصرف‌کنندگان واقعی در این حوزه افزایش می‌یابد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش میزان اجاره‌بها اظهار کرد: قیمت اجاره با ارزش‌گذاری روی خانه تعیین می‌شود و با توجه به این‌که در بازار خرید تحرکی وجود ندارد تغییرات قیمتی در میزان اجاره‌بها به تغییرات سپرده‌های بانکی و میزان سود مربوط می‌شود.

این کارشناس مسکن خاطر نشان کرد: افق روشنی در بازار مسکن دیده نمی شود و روند رکودی در این بازار ادامه خواهد داشت و تا زمانی که قدرت خرید مناسبی برای خریداران پیش نیاید مشکلات این حوزه ادامه خواهد داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب