بورس با رشد اقتصاد رونق می‌گیرد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس زمانی در جاده رشد و رونق به صورت بلندمدت قرار می‌گیرد که وضعیت کلی اقتصاد مثبت و روبه رشد شود.

محمدرضا امیری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: با وجود انتشار خبرهای مثبتی چون نگارش متن توافق نهایی مذاکرات هسته‌ای، شروع فصل مجامع شرکتها و نیز کاهش نرخ سود بانکی، بازار سرمایه کمتر از حد انتظار به این خبرها واکنش نشان داده که یکی از دلایل آن نبود تحلیل مناسب در این زمینه است.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: هر چند مواردی چون رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات هسته‌ای، شروع فصل مجامع شرکتها و نیز کاهش نرخ سود بانکی می تواند محرک کوتاه مدتی برای شروع دوباره روند رو به روشد بازار سرمایه باشد اما بورس زمانی در جاده رشد و رونق به صورت بلندمدت قرار می‌گیرد که وضعیت کلی اقتصاد مثبت و روبه رشد شود.
وی در خصوص راهکارهای جذب نقدینگی در بازار سهام تصریح کرد: تا ابهامات موجود در بورس رفع نشود، نباید انتظار ورود نقدینگی جدید را به بازار داشت، البته در کوتاه مدت می توان با عرضه اولیه های جذاب به صورت مقطعی نقدینگی جدید را جذب بازار سهام کرد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که در شرایط کنونی نگاه کوتاه مدت برای کسب سود برای غیرحرفه ای های بازار توصیه نمی شود گفت: بهتر است سرمایه گذاران بورسی با دید بلندمدت به بازار نگاه کنند و نگران روزهای منفی بازار نباشند.
وی همچنین با بیان این که رفته رفته بازار سهام خود را برای برگزای فصل مجامع شرکتها آماده می‌کند افزود: شروع فصل مجامع و تقسیم سود شرکت‌ها می تواند نویدبخش توقف روند نزولی بازار و رشد کوتاه‌مدت آن باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب