خانه - بانک و بیمه - کاهش نرخ سود بانکی موجب خروج سرمایه از بانک‌ها می‌شود

کاهش نرخ سود بانکی موجب خروج سرمایه از بانک‌ها می‌شود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
کاهش نرخ سود بانکی موجب خروج سرمایه از بانک‌ها می‌شود

 نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی را موجب خروج سرمایه از بانک‌ها و از بین رفتن تعادل بازار سرمایه دانست.

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: من معتقدم که کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات اتفاق مبارک و میمونی نیست و خروج سرمایه را به دنبال خواهد داشت در حالی‌که مسیری برای این سرمایه متصور نیست و باعث از بین رفتن تعادل بازار سرمایه می‌شود.

وی با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی کشور اظهار کرد: ما برای آبادکردن یک بخش یا حداقل آرام کردن یک بخش دست به تخریب بخش دیگری می‌زنیم و مشکلاتی در بخش‌های دیگر بروز می‌کند. اگر در بخش‌های دیگر این آمادگی وجود داشت که بانک‌ها میزان سپرده‌گذاری را کاهش دهند و در عوض این سپرده‌ها به بخش‌های دیگر هدایت می‌شد درآن صورت می‌شد گفت که اگر از خروج سپرده‌ها زیان می‌بینیم در جای دیگر سود سرشاری از رونق بورس و افزایش تولید عایدمان خواهد شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه کاهش سود قطعا به خروج کلان سپرده از بانک‌ها منجر می‌شود ادامه داد: افرادی هستند که سپرده‌ای در بانک‌ها دارند و با سود دریافتی آن زندگی می‌کنند. اینها هر شرایطی که پیش بیاید سپرده خود را در بانک‌ها نگه می دارند زیرا راه دیگری برای ایجاد درآمد ندارند اما قشری که سپرده‌گذار است و اعداد و ارقام را حساب می‌کند و معمولا سپرده واقعی و عددهای میلیاردی به دست این افراد است سپرده خود را از بانک خارج می‌کند.

یوسفیان ملا یادآور شد: با توجه به اینکه در حال حاضر بازار بورس و سهام رونق آن چندانی ندارد این پول قطعا به مسیری می رود که ضد اشتغال خواهد بود. حتی ممکن است به سمت بازار مسکن یا خرید سکه و ارز خارجی برود که در این صورت زیان شدیدی را متحمل خواهیم شد.

وی همچنین گفت: در کشورهایی که سود سپرده کاهش می‌یابد سپرده خارج شده به سمت تولید و اقتصاد سالم هدایت می شود اما ما برای این کار ریل گذاری نکرد‌ه ایم و درب‌های سرمایه‌گذاری اطمینان آور در کشور ما به روی مردم باز نیست و مردم قدرت انتخاب در سرمایه گذاری را ندارند که اگر کسی خواست پولش را از بانک خارج کند به مسیر اشتباهی نرود.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب