افزایش سهم شرکت‌های ریلی برای تامین مالی پروژه ها از طریق بازار سرمایه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
مدیرعامل راه آهن مطرح کرد

مدیرعامل راه آهن از انجام مذاکرات با بورس به منظور ترویج تامین منابع مالی از طریق بازار سرمایه خبر داد و اعلام کرد: تاکنون مذاکراتی با متولیان این نهاد انجام شده تا پیرو آن بورس به استناد تضمین شرکت های ریلی از طریق شرکت راه آهن، مجوز انتشار اوراق برای تامین مالی را صادر کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به نقل از عصر مالی، محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل راه آهن با اعلام این خبر موضوع تامین سرمایه از طریق بورس را مد نظر قرار داد و گفت: هم اکنون  اولین پروژه در این زمینه در مرحله به ثمر رسیدن است به این ترتیب که شرکت راه آهن مذاکراتی را با بخش خصوصی به منظور 2 خطه کردن مسیر چادرملو به اردکان انجام داده و بر اساس آن بخش خصوصی برای تامین منابع مالی از طریق ابزارهای بازار سرمایه مانند تشکیل صندوق پروژه و … اقدام خواهد کرد.

معاون وزیر راه و شهر سازی  افزود: بخش خصوصی مربوطه با استفاده از این صندوق  یا سایر ابزار های مالی بازار سرمایه نسبت به تامین منابع مالی پروژه و کسب سود خود اقدام خواهد کرد.

مدیرعامل راه آهن تشویق شرکت های ریلی به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز از طریق بازار سرمایه را اقدام قابل توجه دیگری بر شمرد و گفت: در سال گذشته شرکت مسافربری جوپار برای خرید ناوگان از طریق انتشار اوراق صکوک نسبت به تامین مالی مورد نیاز خود اقدام کرد.

پور سید آقایی از انجام مذاکرات با بورس به منظور ترویج تامین منابع مالی از طریق بازار سرمایه خبر داد و گفت: تاکنون مذاکراتی با متولیان این نهاد انجام شده تا پیرو آن بورس به استناد تضمین شرکت های ریلی از طریق شرکت راه آهن، مجوز انتشار اوراق برای تامین مالی را صادر کند.

وی ابراز امیدواری کرد تا با ترویج این قبیل اقدامات حوزه ریلی و سایر زیرمجموعه های وزارت راه بتواند سهم بیشتری از بازار سرمایه در تامین مالی پروژه های خود داشته باشند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب