افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در ایران به صورت تدریجی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
رییس سازمان بورس

رییس سازمان بورس گفت: نشانه هایی از افزایش سرمایه گذاری خارجی در ایران مشاهده شده و بر این اساس سازمان بورس باید آمادگی لازم را برای مواجهه با این مهم در بازار سرمایه کشور فراهم کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ محمد فطانت صبح امروز در هفتمین کنفرانس بین المللی بازار سرمایه اسلامی با اشاره به نقش مهم و ارزنده کمیته فقهی سازمان بورس اوراق بهادار در طراحی و تدوین ابزارهای مالی اسلامی گفت: این کمیته مسیری بسیار مطمئن برای دست یافتن به ابزارهای مالی مبتنی بر شریعت است که دستاوردهای جدید آن در هفتمین کنفرانس بین المللی بازار سرمایه اسلامی بار دیگر قابل ارائه و عرضه است.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار در بیان هدف‌های برگزاری این کنفرانس تصریح کرد: ارائه و تبادل نظر و به اشتراک گذاشتن تجربیات گسترده و مناسب شرکت کنندگان در زمینه مالی اسلامی و بررسی روند انتقال از محمل ها و نهادهای بازار سرمایه سنتی به محمل های سرمایه گذاری نوین اسلامی نخستین هدف این گرد‌همایی است.

وی همچنین از آشنایی سرمایه گذاران و متخصصان کشورهای اسلامی و غیر اسلامی با ابزارهای نوین مالی از جمله ابزارهای اسلامی به عنوان یکی دیگر از اهداف اصلی این نشست نام برد.
فطانت اضافه کرد: بررسی ضرورت و نیاز به تنوع بخشی در سرمایه گذاری در سطوح مختلف از جمله در سطح بازارهای توسعه یافته، بازارهای نوظهور و بازارهای مقدم، بازارهای ملی و بین المللی و در نهایت تنوع بخشی و ابزارهای مالی سنتی با ارائه ابزارهای مالی نوین اسلامی از دیگر هدف‌‌های برگزاری این نشست هستند.
وی گفت: زمان برگزاری این کنفرانس مصادف شده است با تلاش های دولتمردان برای برطرف کردن تحریم های ظالمانه و غیرمنصفانه علیه ایران که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رئیس سازمان بورس با اشاره به این که امروز شاهد افزایش شمار شرکتهای خارجی مایل به سرمایه گذاری در ایران هستیم، افزود: بر اساس نظر کارشناسان اقتصادی جهان، ایران یکی از اقتصادهای در حال رشد بسیار سریع در دنیاست که زمینه های مناسب و گسترده‌ای برای همکاری و سرمایه گذاری در آن وجود دارد.
وی اضافه کرد: بر این اساس سازمان بورس و اوراق بهادار باید آمادگی و ظرفیت‌های لازم و شایسته را برای مواجهه با این مهم در بازار سرمایه کشور فراهم کند.

فطانت اذعان داشت: با از بین رفتن تحریم ها به صورت تدریجی نشانه هایی از افزایش سرمایه گذاری خارجی در ایران قابل مشاهده است و بر اساس آخرین آمار صندوق بین المللی پول، هجوم سرمایه گذاران خارجی به ایران با افزایش قابل توجهی روبه‌روست.

وی با اشاره به افزایش روند سرمایه گذاری خارجی در ایران اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های موسسه گلدمن ساکس، ایران یازدهمین کشوری خواهد بود که به رشد اقتصادی سریع و توسعه روزافزون دست پیدا می‌کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب