“کفپارس” پس از 8 ماه به بورس بازگشت / رکورد برگزاری مجمع شکسته شد!

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

نماد معاملاتی شرکت فرآورده های نسوز پارس دقایقی پیش با کاهش 16 درصدی قیمت سهم پس از هشت ماه توقف بالاخره به تابلوی معاملات بازگشت.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، “کفپارس” در حالی به قیمت حدود 377 تومان معاملات خود را پس از ماه ها توقف از سرگرفت که تاکنون 2.3 میلیون سهم آن در بازار میان خریداران و فروشندگان حقیقی دست به دست شده است.

شایان ذکر است “کفپارس” 18 شهریور ماه سال گذشته جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیأت مدیره متوقف شد، اما این نماد تا روز جاری همچنان متوقف مانده بود.

بر اساس این گزارش، علت این توقف نوسانات معاملات “کفپارس” و تخلف از مفاد بند ب ماده 99 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و فروش 78 درصد از سهام این مجموعه توسط شرکت تکادو به نمایندگی از سهامداران عمده در خارج از سامانه معاملات بورس اعلام شده بود.

در پایان گفتنی است پیش از این در تاریخ 30 فروردین ماه سال 93 مجمع عادی سالیانه “کفپارس” برگزار شد که به دلیل آنکه به حد نصاب قانونی نرسید، مجدد تا تاریخ 22 شهریور ماه همان سال به تعویق افتاد. با این حال در آن جلسه نیز به علت عدم توافق خریدار و فروشنده در خصوص واگذاری سهام شرکت پیرامون تصویب صورت های مالی سال 92 و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت و انتخاب اعضای هیأت مدیره تصمیم گیری نشد تا مجمع با اعلام تنفس، هر گونه تصمیم گیری را در خصوص موارد مذکور به تاریخ 93.7.5 موکول کند.بدین ترتیب رکود برگزاری مجمع با تشکیل 10 جلسه دیگر در این شرکت طی سال 93 شکسته شد تا در نهایت این سهم به دوران غیبت طولانی مدت خود در بورس پایان دهد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: کفپارس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب