نرخ سود تسهیلات خرید مسکن از محل‌ اوراق همان 16درصد است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم مسکن

 رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس گفت: در مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، نرخ سود تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن تغییر نکرده و همان ۱۶ درصد است.

علیرضا توکلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مصوبه هفته گذشته شورای پول و اعتبار در خصوص کاهش نرخ سود بانکی به 20 درصد گفت: در این مصوبه نرخ سود تسهیلات خرید بانک مسکن از محل اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن تغییر نکرده و همان 16 درصد است.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس با بیان این که یکی از راه‌های تهیه وام مسکن خرید اوراق تسهیلات در فرابورس است افزود: سپرده‌گذاری در بانک مسکن نیز روش دیگری برای متقاضیان وام مسکن است که بر این اساس، متقاضیان پس از مدتی سپرده‌گذاری می توانند اقدام به گرفتن مستقیم وام از بانک کنند.

وی در ادامه در خصوص عدم واکنش بورس به کاهش 2 درصدی نرخ سود بانکی گفت: بازار سرمایه هنوز به این مصوبه توجه نکرده است چرا که بنظر می رسد اقتصاد کشور به این کاهش در عمل اعتقادی ندارد و از سوی دیگر بانکها نیز شرایط لازم را برای انجام این کار ندارند.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس با اشاره به این که کاهش نرخ سود بانکی دستوری است اضافه کرد: نرخ واقعی سود بانکی باید توسط سیستم عرضه و تقاضا مشخص شود.
وی گفت: در دنیا نرخ سود بانکی به صورت روزانه بازنگری می‌شود و با توجه به نرخ تورم و سایر مولفه های اقتصادی لازم است نرخ سود بانکی در کشورمان نیز با سرعت بیشتری مورد بازبینی و بازنگری قرار گیرد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب