افزایش سرمایه دزهراوی در مرحله تأیید طرح توجیهی / سال پر افت و خیز شرکت های دارویی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
افزایش سرمایه بانک شهر

شرکت داروسازی زهراوی پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 94 خود را با برآورد سود 7230 ریالی ارائه کرده است. علاوه بر این “دزهراوی” طی عملکرد 12 ماهه اخیر سال مالی گذشته موفق به تحقق سود 6762 ریالی شده است .

در همین ارتباط، مدیر مالی شرکت داروسازی زهراوی درگفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: سال گذشته برای شرکت های دارویی بسیار افت و خیز بوده وکشش بازار فروش محصولات نسبت به سال های گذشته کاهش یافته بود. به گونه ای که وضعیت فروش محصولات تولیدی پر نوسان و همراه با رقابت شرکت های دارویی بوده است. اما با این حال در این شرایط “دزهراوی” به دلیل تولید محصولات خاص و با کیفیت موفق به پوشش بودجه برآوردی شده است .

محمدرضا احمدی به رشد 33 درصدی درآمد فروش محصولات تولیدی شرکت داروسازی زهراوی طی سال مالی 93 نسبت به 92 اشاره کرد و گفت: اگرچه طی سال گذشته داروهای تولیدی مجموعه افزایش قیمت های اندک داشته اند، اما درآمد فروش محصولات به دلیل افزایش 11 درصدی مقدار فروش و نیز مقدار تولید محصولات افزایش یافت .

وی به بودجه برآوردی سال جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش حدود شش درصدی بهای تمام شده محصولات ناشی از رشد هزینه های دستمزد و سربار و… افزایش هفت درصدی قیمت فروش محصولات در بودجه سال جاری برآورد شده است که تلاش می کنیم تا این افزایش نرخ امسال دریافت شود .

مدیر مالی این شرکت دارویی به روند اجرای پروژه تولید محصولات بیوتکنولوژی اشاره کرد و ابراز داشت: روند اجرای طرح مذکور به اتمام رسیده و تولید آزمایشی آن نیز انجام شده است. همچنین پیش بینی می شود تا پروژه مذکور طی اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده به تولید نهایی برسد. به گونه ای که پیش بینی می شود تا در سال اول اجرای این پروژه درآمد 9 میلیارد تومانی از محل فروش محصولات تولیدی عاید شرکت شود .

احمدی به سیاست هلدینگ دارویی تأمین مبنی بر کنترل هزینه های مالی اشاره کرد و گفت: با توجه به این استراتژی تلاش شده تا در وصول مطالبات از مشتریان تسریع داده شود تا آثار آن در هزینه های مالی اعمال گردد که این امر به خوبی در پیش بینی درآمد سال مالی جاری لحاظ شده است .

وی در خاتمه پیرامون برنامه های “دزهراوی” برای اجرای برنامه افزایش سرمایه بیان داشت: با توجه به الزام سازمان بورس جهت اجرای برنامه افزایش سرمایه و به منظور پوشش هزینه های مالی اقدام به ارائه طرح توجیهی به هلدینگ دارویی داده شده که در حال حاضر در مرحله بررسی و تأیید به سر می برد و سعی بر آن شده تا این برنامه از دو محل مطالبات و سود انباشته و به میزان الزام سازمان بورس اجرایی شود که در صورت قطعی شدن این برنامه اطلاع رسانی کدال انجام می پذیرد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: دزهراوی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
1 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب