تداوم نرخ‌های سود قبلی برای سپرده‌های کوتاه‌مدت در بانک ملی و چند بانک دیگر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: نرخ‌های قبلی سود برای سپرده های کوتاه مدت کمتر از یکسال در بانک ملی و چند بانک دیگر پایدار خواهد بود.

عبدالناصر همتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با تصمیم بانک‌های دولتی و خصوصی برای نرخ سود سپرده های کوتاه مدت کمتر از یکسال، اظهار داشت: در بانک ملی تصمیم بر این است که همان روال سابق دنبال شود.

وی با تأکید براینکه تفاهمی در اینباره با بانک‌های دولتی و خصوصی انجام نشده است، افزود: با بانک تجارت،‌پاسارگاد و چند بانک بزرگ دیگر صحبت کردیم و بنا شد همان نرخ های قبلی سود سپرده های کوتاه مدت در دستور کار باشد.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با بیان اینکه علت تداوم نرخ های قبلی در این بانک‌ها این بوده است که در زمان تفاهم برای تعیین این نرخ ها بحث‌های کارشناسی بسیاری انجام شده بود، گفت: اگر بازار در این حوزه رقابتی شود بازهم وضعیت در بانک ها بهم میریزد.

همتی افزود: بر اساس تفاهم قبلی بانکداران کماکان در بانک ملی و چند بانک بزرگ دیگر کشور نرخ سود سپرده های روزشمار و کوتاه مدت (کمتر از سه ماه) 10 درصد خواهد بود. ضمن آنکه نرخ سود برای مقاطع سه ماه به بالا 14 درصد، 6 ماه به بالا 16 درصد و 9 ماه به بالا 18 درصد است.

به گزارش تسنیم، روز قبل پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرده بود که براساس تصمیم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار تعیین نرخ سود سپرده های کوتاه مدت کمتر از یک سال به بانک ها واگذار شده است.

براساس آنچه بانک مرکزی در قالب بخشنامه نرخ سود بانکی به بانک‌های دولتی و خصوصی ابلاغ کرده است از امروز نرخ های سود در نظام بانکی با تغییراتی همراه خواهد شد.

بنابراین شعب بانک‌های دولتی و خصوصی باید از امروز (چهارشنبه 16 اردیبهشت ماه) نرخ سود سپرده‌های یک ساله خود را از 22 درصد به 20 درصد کاهش دهند.

براساس این گزارش و البته طبق ابلاغیه بانک مرکزی بانک‌ها باید از روز جاری نرخ سود تسهیلات مبادله‌ای را حداکثر 21 درصد و تسهیلات مشارکتی را حداکثر 24 درصد اعمال کنند. گفتنی است پیش از این سود تسهیلات مبادله ای 22 درصد و تسهیلات مشارکتی 28 درصد بود، هرچند در عمل برخی از بانک‌ها نرخ تسهیلات را تا 32 درصد هم افزایش داده بودند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب