خبرهای خوبی در راه بورس است / آینده سهم مبین

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

مصطفی امیدقائمی در گفت‌و‌گو با اقتصادنیوز ‌ گفت: خبرهای خوبی در راه تالار بورس اوراق بهادار است. خبرهای خوبی که از کاهش نرخ سود بانکی و اخبار خوش مذاکرات منبسط می‌شود، ‌اما تا وقتی که این اخبار خوب در قالب عدد و رقم وارد شرکت‌ها شود و در سودآوری آنها دخیل شود، ‌ زمان لازم است تا بتوانیم تعدیل‌های مثبت شرکت‌ها را ببینیم .

او افزود: قیمت نفت نوسان خوبی داشته و روند صعودی در پیش گرفته است. این موضوع هم بر تعدیل مثبت طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها، ‌ مزید بر علت خواهد بود، اما در این زمان احتمالا سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت علاقه‌ای به ماندن ندارند .

این عضو هیئت مدیره هلدینگ خلیج فارس درباره شایعاتی مبنی بر ارائه سهم مبین به چندکارگزاری خاص گفت: تا به حال فقط پنج روز از اولین عرضه مبین گذشته است و ما فقط یک درصد از آن را عرضه کرده‌ایم. شایعاتی که گفته می‌شود این سهم برای نورچشمی‌ها کنار گذاشته می‌شود و رانتی شده، کاملا اشتباه است. محدودیت در خرید و سهمیه‌بندی‌ها تمام این شایعات را از بین می‌برد. اما به دلیل اینکه تقاضا بیشتر از عرضه بوده و سهمیه‌بندی شده، صف‌های خرید طولانی چیده می‌شود .

امیدقائمی درباره آینده این سهم نیز گفت: آینده این سهم برای کسانی که به قصد نوسان‌گیری وارد بازار می‌شوند، ‌خوب نیست. اما اگر به عنوان یک سهم بلند مدت و کم ریسک در آن سرمایه گذاری شود، مورد توصیه است و بازدهی معقولی را به سهامداران خواهد داد .

این کار‌شناس بازار سرمایه درباره وضعیت فعلی بورس اوراق بهادار گفت: بورس دماسنج اقتصاد ایران است. نکته قابل توجه این است که ریسک عواملی مانند عوارض صنایع، نرخ بهره بانکی و قیمت خوراک پتروشیمی‌ها فرا‌تر از تحریم‌ها بورس را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
برای حل این موضوعات تمام ارکان اقتصادی کشور باید پیگیر باشند و تصمیماتی بگیرند که قابل اغماض و برای جذب سرمایه‌گذاران جذاب باشد. اما در شرایط فعلی راه‌حل کوتاه‌مدت برای رونق بورس که از دل خود بورس دربیاید، ‌وجود ندارد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
1 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب