نظر وزیر نفت در خصوص نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
گفتگوی اختصاصی بورس نیوز با وزیر نفت

همچنین شرکت های پتروشیمی برای نوسازی و بهسازی نیازمند 70 میلیارد دلار سرمایه هستند که تأمین این میزان نقدینگی در داخل برای ما ممکن نیست و باید از طریق سرمایه گذار خارجی تأمین گردد.
مهندس زنگنه وزیر نفت کشورمان در پی بازدید از بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز مبنی بر وجود برخی اخبار از ارایه خوراک به مجتمع های پتروشیمی با نرخ 18 درصد نسبت اظهار داشت: در حال حاضر مجتمع های پتروشیمی خوراک محصولات تولیدی خود را از شرکت ملی پخش با نرخ 13 سنت توافق شده دریافت می کنند و اخبار موجود مبنی بر ارایه خوراک به نرخ 18 نسبت به این مجتمع ها به هیچ وجه صحت ندارد.

وی افزود: در حال حاضر نرخ 13 سنت برای مجتمع های پتروشیمی محسوب شده و قرار نیست این رقم کاهش و یا افزایش یابد.

همچنین شرکت های پتروشیمی برای نوسازی و بهسازی نیازمند 70 میلیارد دلار سرمایه هستند که تأمین این میزان نقدینگی در داخل برای ما ممکن نیست و باید از طریق سرمایه گذار خارجی تأمین گردد.

زنگنه در خصوص مطالبات وزارت نفت از کشورهای طرف قرارداد گفت: این مطالبات مربوط به دو کشور چین و هند است که مطالبات ما از چین به پایان رسیده و تنها مطالبات یورویی از هند باقی مانده که هنوز دریافت نشده است.

وزیر نفت در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار ما در خصوص احتمال اعمال تخفیف به خوراک شرکت های پالایشی عنوان کرد: طبق قانون شرکت های پالایشی از 5 درصد تخفیف در نرخ خوراک بر اساس قیمت فوب خلیج فارس برخوردارند اما احتمال دارد برای شرکتهای پالایشی بورسی تخفیفی بیشتر لحاظ گردد که جزئیات آن اعلام خواهد شد و در حال حاضر میزان تخفیف اعطایی همینی است که از قبل مصوب شده.

زنگنه در پایان با عدم پیش بینی مشخصی از قیمت آتی نفت خاطرنشان کرد: قیمت نفت به شرایط مختلفی وابسته است و پیش بینی نرخ آتی آن امری غیر ممکن می باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب