سقف قیمت نفت 70 دلار پیش‌بینی شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
نوسان قیمت نفت

مدیر امور اوپک و روابط با مجامع انرژی معتقد است: با توجه به پیش بینی‌ها مبنی بر افزایش تقاضا انتظار این است که قیمت نفت میان ۶۰ تا ۷۰ دلار در نوسان باشد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از واحد مرکزی خبر، مهدی عسلی در حاشیه سومین روز بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی درباره نوسان قیمت نفت در سه هفته اخیر گفت: کاهش تولید نفت از منابع غیرمتعارف در آمریکا یکی از دلایل افزایش قیمت نفت در چند هفته اخیر بوده به گونه ای که نفت برنت به 65 دلار برای هر بشکه نیز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه متوسط هزینه تولید نفت اوپک زیر 20 دلار است و هزینه تولید غیرمتعارف بیش از 45 دلار است ، افزود : با کاهش قیمت نفت، تعداد دکلهای حفاری فعال در آمریکا به میزان 50 درصد کاهش یافت و به نوعی تولید نفت از منابع غیر متعارف غیراقتصادی شد.
عسلی با بیان اینکه بازار متوجه شده است که با کاهش قیمت نفت تولید نفت غیرمتعارف در آمریکا ادامه پیدا نمی کند و این موضوع ثابت شده است، تصریح کرد: با پیش بینیهای انجام شده مبنی بر افزایش تقاضا برای نفت، انتظار این است که قیمت نفت میان 60 تا 70 دلار در نوسان باشد.
مدیر امور اوپک و روابط با مجامع انرژی درباره برگزاری نمایشگاه بیستم و نقش آن در تعامل با جهان گفت: حضور 600 شرکت خارجی در این نمایشگاه نشانگر آن است که این شرکتها خود را برای روزهای پس از تحریم و ورود به بازار ایران آماده می کنند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب