رکود اقتصادی عامل اصلی بی‌رونقی بورس است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بازار سهام و بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مشکل مهمی که بورس از آن رنج می برد، شرایط رکودی اقتصاد است که تاثیر مستقیم خود را بر سودآوری بنگاه‌ها و نیز معاملات بازار سهام گذاشته است.

علی احمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: روند نزولی بازار سرمایه در حالی این روزها ادامه دارد که ابهاماتی چون مذاکرات هسته‌ای، کمبود نقدینگی صنایع و بنگاهها برای سرمایه‌گذاری دوباره، تصمیمات دولت و مجلس در خصوص مواردی مانند سیاست‌های ارزی، نرخ خوراک پتروشیمی ها و تعیین نرخ سود سپرده بانکی، ادامه ابهامات شرکت‌های پالایشگاهی و نیز نحوه مدیریت صف های خرید در بازار توسط مدیران بورسی به آن دامن زده اند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته مشکل مهمی که بازار سرمایه به عنوان نبض اقتصاد کشور از آن رنج می برد شرایط رکودی اقتصاد است که تاثیر مستقیم خود را بر سودآوری بنگاهها و نیز معاملات بازار سهام گذاشته است.

وی در خصوص تاثیر عرضه های اولیه بر معاملات بورس در روزهای منفی نیز گفت: هر چند در روزهای منفی بازار، نقدینگی تمایلی به ورود به بازار سهام ندارد، با این حال تقریبا عرضه های اولیه بازده چند روزه را نصیب سرمایه گذاران می کنند که این اتفاق می تواند به صورت موقت موجب جذب نقدینگی در بورس شود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که تا زمانی که ابهامات و ریسک های بورس از میان نرود، نمی توان انتظار رونق و ورود نقدینگی را به بازار سهام داشت تصریح کرد: با توجه به این که رفته رفته به فصل مجامع و تقسیم سود شرکت‌ها نزدیک می شویم، شاید این اتفاق به عنوان عاملی مثبت، روند نزولی بازار به صورت موقت و کوتاه مدت قطع کند که البته با توجه به پایین بودن سود تقسیمی برخی از شرکت در مقایسه با سال گذشته نباید انتظار جو مثبت و پایداری در بازار سرمایه را داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب