ابطال معاملات سهام همچون شمشیر دولبه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
ابطال معاملات سهام

یکی از مشکلاتی که در حال حاضر بازار سرمایه با آن روبروست، عدم اعتماد سرمایه گذاران و فعالان حقیقی به این بازار است. موضوعی که یکی از ارکان اصلی بازار سرمایه محسوب می شود.

مدیر عامل کارگزاری ارگ هومن در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: بخش عمده حجم معاملات این روزهای بازار را معاملات سهامداران حقیقی با دید کوتاه مدت و با عدم شناخت نسبت به بازار تشکیل داده اند.

محسن عباسلو در ادامه افزود: یکی دیگر از مشکلات بازار سرمایه عرضه اولیه سهام شرکت هاست که سرمایه گذاران حقیقی نیز با طمع کسب سود بیشتر در این عرضه ها، سهام خود را در قیمت کمتر و با ضرر عرضه می کنند و این باعث ایجاد جو منفی در بازار می شود.

وی در خصوص دخالت های ناظر بازار و شدت گرفتن آن در روزهای اخیر اظهار داشت: سیستم معاملات فعلی بازار با توجه به بومی بودن و همچنین نبود امکان برای گسترش آن به دلیل تحریم ها، این روزها گنجایش این حجم سفارش را ندارد که این باعث تشدید دخالت ناظر بازار در روند معاملات شده و شاهد ابطال معاملات در نماد معاملاتی مبین بودیم که به نظر من این ابطال از طرف مسئولین، کاملاً درست بود.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه افزود: نباید فراموش کنیم که دخالت ها از طرف سازمان و مواردی همچون ابطال معاملات، مانند شمشیری دوبله عمل می کند چراکه از طرفی بیانگر نظارت دقیق سازمان بر روند معاملات و از طرف دیگر بیانگر این است که بازار سرمایه کشور نه تنها برای سرمایه گذاران خارجی قابل اتکا نیست بلکه اعتماد سرمایه گذاران داخلی را نیز سلب می کند.

وی در رابطه با راهکار برای نجات وضعیت فعلی و ایجاد ثبات نسبی در بازار اظهار داشت: بهتر است در شرایط فعلی، فعالان و بزرگان بازار سرمایه با یکدیگر به تفاهم برسند که طی آن سهامداران حقوقی، اگر اعتقاد به ارزنده بودن سهام خود دارند به حمایت از آن پرداخته و مانع از افت بیشتر آن شوند، همچنین در شرایط فعلی از عرضه های پر حجم سازمان خصوصی سازی و عرضه های اولیه سهام شرکت ها نیز جلوگیری شود.

وی در پایان افزود: امید است با اعمال مدیریت صحیح از طرف سازمان و بهبود سامانه معاملات، بازار سرمایه بازگشت روند را داشته باشد چراکه اخبار بنیادی شرکت ها، اقتصاد و سیاست کشور رو به بهبود است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب