شاخص‌های جدید در فرابورس ایران منتشر خواهد شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
مدیرعامل فرابورس در دومین سال رونمایی آیفکس مطرح کرد

مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اهمیت شاخص کل فرابورس در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران، از برنامه‌ریزی برای اضافه شدن شاخص‌های جدید در فرابورس ایران خبر داد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از فرابورس، امیر هامونی با اشاره به دومین سالروز رونمایی از شاخص فرابورس ایران (آیفکس) اظهار داشت: اگرچه از ابتدای فعالیت فرابورس در سال 88 این شاخص محاسبه می‌شد اما چون در آن زمان تعداد شرکت‌های موجود در فرابورس ناچیز بود، عدد شاخص به اطلاع عموم نمی‌رسید.

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه شاخص کل فرابورس در اردیبهشت‌ماه 1392 با 46 شرکت در 21 صنعت مختلف رونمایی شد، خاطرنشان کرد: آیفکس، شاخص قیمت و بازده نقدی 61 شرکت پذیرفته شده در بازار اول و دوم فرابورس است و از تغییرات قیمت و بازده نقدی شرکت‌ها متأثر می‌شود.

وی تأکید کرد: شاخص کل نمایانگر تغییر قیمت سهام شرکت‌های پذیرش شده است و افزایش سرمایه و تقسیم سود شرکت‌ها در آن ‌تأثیری ندارد.

هامونی ضمن برشمردن برخی از ویژگی‌های شاخص کل فرابورس گفت: با توجه به نبود حجم مبنا و همچنین دامنه نوسان 5 درصدی در فرابورس، آیفکس نسبت به شاخص‌های مشابه پیشرو‌تر و روند حرکت بازار را با سرعت بیشتری نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: آیفکس، تصویری واقعی از بازار پیش روی معامله گران قرار می‌دهد ضمن اینکه برای شفافیت بیشتر بازار، بنا داریم شاخص‌های دیگری را در کنار آن به سرمایه‌گذاران و فعالان فرابورسی ارائه کنیم.

هامونی گفت: حرکت شاخص باید با جوّ عمومی بازار همخوانی داشته باشد و برای افزایش کارایی شاخص به نظر می‌رسد که باید تعداد شرکت‌ها در صنایع مختلف افزایش پیدا کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب